• In English
 • У Литовській Республіці українська делегація провела двосторонні консультації
  опубліковано 04 грудня 2014 року о 15:44

  1-4 грудня 2014 року делегація України на чолі із заступником Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергієм Устименком здійснила візит до Литовської Республіки.

  Під час візиту відбулися  двосторонні консультації експертів щодо можливості внесення змін до Договору між Україною та Литовською Республікою про соціальне забезпечення від 23 квітня 2001 року, під час яких була досягнута домовленість щодо застосування нового підходу до обчислення страхового стажу для призначення пенсій, який відповідатиме нормам та принципам Європейського Союзу щодо координації систем соціального забезпечення. При цьому обома сторонами була висловлена позиція, що майбутні зміни до Договору не повинні призвести до зменшення розміру раніше призначених пенсій.

  Також у рамках візиту було проведено низку зустрічей з фахівцями Міністерства праці та соціального захисту Литовської Республіки, Офісу Омбудсмена з питань рівних можливостей та Департаменту європейського права з метою вивчення досвіду Литви щодо виконання Європейської платформи подолання бідності та соціального виключення, а також імплементації низки актів законодавства ЄС.

  Заступником Міністра з питань європейської інтеграції Сергієм Устименком були проведені зустрічі з віце-міністрами праці та соціального захисту Литви Лайсвунасом Барткевичусом та Гінтарасом Клімавічусом, під час яких була проаналізована ефективність трирічної українсько-литовської співпраці у соціально-трудовій сфері та обговорені робочі плани на найближче майбутнє. Зокрема, литовських фахівців було запрошено до Києва для проведення у 2015 році експертного семінару щодо імплементації Європейської соціальної хартії (переглянутої).

  «Литва була і залишається надійним партнером України у всіх сферах,  і ми високо цінуємо всебічну підтримку, яка надається у наших євроінтеграційних прагненнях, особливо у ці нелегкі часи. Впевнений, що литовський досвід стане у нагоді для України на шляху реформування соціально-трудової сфери та адаптації законодавства до правових актів Європейського Союзу», - зазначив Сергій Устименко.

  Актуальні питання двосторонніх українсько-литовських відносин у соціальній сфері також були обговорені під час зустрічі заступника Міністра з питань європейської інтеграції Сергія Устименка з Надзвичайним і Повноважним Послом України у Литві Валерієм Жовтенком. За підсумками зустрічі досягнуто домовленості про подальшу координацію зусиль, спрямованих на отримання Україною міжнародної гуманітарної допомоги та сприяння з боку Литви у заходах з реабілітації громадян України, які постраждали внаслідок трагічних подій під час Революції Гідності та проведення АТО.