• In English
 • Представники Мінсоцполітики та Групи підтримки ЄС для України обговорили пропозиції до проекту Плану відновлення України
  опубліковано 03 грудня 2014 року о 15:05

  Пропозиції Мінсоцполітики до проекту Плану відновлення України (сектор «Соціальний захист») з урахуванням підготовки до проведення в Україні Донорської конференції на початку 2015 року обговорили фахівці департаментів та управлінь Міністерства з експертом Групи підтримки ЄС для України Хосе Романом Леоном Лора. У зустрічі також взяв участь координатор секторів охорони здоров’я та соціального захисту Представництва Європейської Комісії в Україні Сергій Полюк.

  «Наші пропозиції – це компактний, але надзвичайно об’ємний за своєю сутністю документ, який містить механізми та покрокову реалізацію тих завдань, що їх ставить Уряд з проведення реформ. Поряд з аналітичним описом стану справ, переліком реформаторських дій, яких було вжито на сьогодні, та їх результатами у цьому документі ми також зазначаємо мету секторальної політики на середньостроковий період та заходи з її досягнення. Крім того, конкретизуються й такі важливі аспекти, як потреба України у донорській допомозі та послідовність ключових реформаторських кроків», - сказала, відкриваючи зустріч, начальник Управління міжнародних зв’язків Мінсоцполітики Наталія Попова.

  При цьому вона зауважила, що це, звичайно, ще не остаточний, а робочий варіант, але мету Міністерство ставить перед собою амбітну – формування сучасного трудового законодавства та гнучкого й ефективного ринку праці, зростання питомої ваги якісних нових робочих місць з високим рівнем оплати праці, зниження питомої ваги зайнятих у неформальному секторі економіки, зменшення рівня дефіциту Пенсійного фонду України, підвищення до 50% питомої ваги коштів на соціальну підтримку, що надаються бідному населенню, розширення соціальних послуг, які надаються за місцем проживання (у громаді), збільшення кількості недержавних організацій, залучених до надання соціальних послуг, тощо.

  Значна увага під час зустрічі була приділена тим викликам, які нині стоять перед Україною. Фахівці Мінсоцполітики детально поінформували Хосе Романа Леона Лора про своє бачення шляхів розв’язання існуючих проблем, а також тих, що можуть виникнути у майбутньому.

  У Міністерстві наголошують, що вже активно триває пошук та розробка механізмів протидії цим викликам. Водночас проводиться робота з реформування системи надання пільг та державних соціальних допомог із застосуванням адресних підходів, покращення якості та ефективності соціальних послуг.

  Зі свого боку, Хосе Роман Леон Лора також підтвердив, що проект Плану відновлення України (сектор «Соціальний захист»), справді, відповідає тим викликам, які сьогодні стоять перед Україною, та вимогам Європейського Союзу у соціальній сфері.

  «Незважаючи на вкрай стислі терміни, пропозиції Міністерства соціальної політики до цього документа підготовлені якісно. І хоча вони ще доопрацьовуватимуться з урахуванням підготовки до проведення в Україні Донорської конференції на початку 2015 року, результат вже є очевидним: Україна чітко бачить ті напрями, за якими їй слід рухатися задля досягнення поставлених цілей», - сказав він.

  Також він порадив українським колегам під час подальшої роботи над удосконаленням документу залучити експертів Міжнародної організації праці. У Мінсоцполітики запевнили, що це буде обов’язково зроблено.

  Крім цього, експерта Групи підтримки ЄС для України Хосе Романа Леона Лора було поінформовано про підготовку проекту нового Трудового кодексу, який вже розміщено на офіційному сайті Міністерства. Представник Юридичного департаменту зазначив, що під час його підготовки також були враховані директиви Європейського Союзу.

  Сторони порушили й питання підготовки проекту Положення «Про Державну службу України з питань праці», оскільки глава 21 «Співробітництво у галузі зайнятості, соціальної політики та рівних можливостей» Угоди про асоціацію між Україною та ЄС передбачає також співробітництво з покращення рівня забезпечення охорони здоров’я та безпечних умов праці, проведення тренінгів з питань охорони та безпеки праці, сприяння реалізації відповідних превентивних заходів тощо. У Додатку до глави 21 передбачено поступове наближення національного законодавства до законодавства ЄС у сфері «Здоров’я та безпеки праці» шляхом імплементації 24 директив Європейського Союзу.

  Начальник Управління міжнародних зв’язків Мінсоцполітики Наталія Попова повідомила, що вже встановлені робочі контакти із Європейською агенцією з безпеки праці та охорони здоров’я (EU-OSHA) і найближчим часом відбудуться робочі консультації з метою сприяння започаткуванню двостороннього співробітництва.