У Національному музеї Тараса Шевченка відбулося театралізоване урочисте відкриття мистецької акції "Віч-на-віч з Кобзарем", присвяченої 200-річчю Тараса Шевченка.
Режисер-постановником театралізованого урочистого відкриття мистецької акції став Народний артист України Олексій Кужельний.
«Проведення мистецького заходу, до якого залучено колективи з усієї України є дуже важливим для України, а надто у такий непростий історичний час, коли необхідно і в мистецтві об’єднуватись заради миру. Ця мистецька акція, яка стартувала у стінах музею Тараса Шевченка, дає можливість ще раз пізнати цього великого містика, пророка, цього Богом даного народу України митця – поета, письменника, художника, філософа Тараса Шевченка», – сказав Міністр культури України Євген Нищук під час відкриття, додавши, що «шляхом мистецтва ми маємо нагоду ще раз поринати у світ, пізнавати як думав Тарас Шевченко та обмінятися сучасними тенденціями розвитку театрального мистецтва у різних регіонах України».
У програмі урочистого відкриття прозвучали уривки з вистав «Сон» у виконанні акторів Київського академічного театру на Липках: Тараса Мельничука, Юрія Радіонова, Назара Дробінського; вистави «Всюди один...» Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки у виконанні н. а. України Дмитра Савченка, з. а. України Петра Панчука; вистави «Назар Стодоля» Національного академічного драматичного театру ім. Франка у виконанні н. а. України Леся Задніпровського та артистів театру зі сценою «Гонорові ігри».
Перед гостями виступили молоді бандуристи-студенти Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського під орудою керівника класу Романа Гриньківа. Студенти київської дитячої Академії мистецтв створювали живописні образи за мотивами творчості Великого Кобзаря.
У рамках акції відбулася презентація лімітованої серії видання «Кобзаря» Тараса Шевченка у мілітарі стилі. Частина тиражу вже передана бійцям в зону АТО.
У відкритті мистецької акції взяли участь представники іноземних культурних фундацій. Вірші Тараса Шевченка своїми рідними мовами виконали директор Італійського інституту культури в Києві Франко Баллоні, керівник відділу «Інформація та бібліотека» Goethe-Institut в Україні Сюзанене Тайхманн, директор Британської Ради в Україні Наталія Василюк, аташе з питань аудіовізуальної сфери Французького Інституту в Україні Лоран Барб.
Вечір завершився віршем «Мені однаково…» у виконанні Євгена Нищука.
Нагадаємо, мистецька акція, присвячена 200-річчю Т.Г.Шевченка, «Віч-на-віч з Кобзарем» проходить у Києві за підтримки Міністерства культури України з 1 листопада по 5 грудня 2014 р.
Для розширення творчих зв’язків регіонів та показу сучасних тенденцій розвитку театрального мистецтва країни в рамках мистецької акції відбудеться показ таких вистав:
1 грудня 2014 р. - «Великий льох» за твором Т.Г.Шевченка в постановці Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка на сцені Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка (пл. Івана Франка, 3).
Початок о 19 год.
2 грудня 2014 р. - «Катерина» за поемою Т.Г. Шевченка, в постановці Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької на новій сцені Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки (Хмельницького Богдана, 5).
Початок о 20 год.
3 грудня 2014 р. - «Стіна», вистава присвячена життю і творчості Кобзаря, в постановці Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка в камінній залі Київського академічного театру «Колесо» (Андрiївський узвiз, 8).
Початок о 19 год.
4 грудня 2014 р. - «І мертвим, і живим, і ненародженим», за творами Т.Г.Шевченка, в постановці Криворізького академічного міського театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху» на сцені Київського академічного Молодого театру (вул. Прорізна, 17).
5 грудня 2014 р. - кантата-симфонія «Кавказ» за музикою С.Людкевича, в постановці Львівського Національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, за участі: Академічного хору ім. Платона Майбороди, Національної радіокомпанії України та Академічного симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України на сцені Національного академічного театру опери та балету імені Т.Шевченка (вул. Володимирська, 50).
Початок о 19 год.