• In English
 • МОЗ України звітувало про використання гуманітарної допомоги, виділеної на потреби АТО та тимчасово переміщених осіб
  опубліковано 28 листопада 2014 року о 18:11

  За участю представництва міжнародних організацій відбулося засідання постійно діючого штабу МОЗ України з питань організації медичного забезпечення за умов надзвичайних ситуацій із представниками медичних служб всіх силових відомств, Державної СЕС, Національної академії мед наук та ін.

  Доповідаючи міжнародним партнерам, т. в. о. Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець зазначив, що за період з вересня по листопад 2014 р МОЗ України отримало гуманітарної допомоги від Всесвітньої організації охорони здоров`я, Уряду Грузії, Фонду народонаселення ООН в Україні та міжнародних організацій на загальну суму 9 млн. 917 тис. грн. Зокрема, Урядом Грузії було надано ліки, інсуліни, вакцини, вироби медичного призначення та витратні матеріали для проведення апаратного гемодіалізу на загальну суму понад 5 млн. грн. Всесвітня організація охорони здоров’я надала лікарські засоби та вироби медичного призначення у вигляді міжвідомчих медичних наборів для невідкладної допомоги на загальну суму 2 млн. 387 тис. грн., а також вкрай необхідні 300 тис. доз правцевого анатоксину на суму понад 260 тис. грн. Фірма «АстраЗенека ЮК лімітед», Великобританія, надала сучасні препарати для знеболення та антибіотики на загальну суму 1 млн. 217 тис. грн.

  Крім того, Фондом народонаселення ООН надано ліки та вироби медичного призначення у вигляді міжвідомчих медичних наборів для невідкладної допомоги на загальну суму понад 820 тис. грн.

  Як зазначалося на зустрічі, вітчизняні фармвиробники також взяли активну участь у наданні благодійної допомоги для потреб АТО, закупивши медпрепарати на загальну суму 466 тис. грн.

  Інформуючи присутніх про роботу в контексті поліпшення медичного забезпечення поранених, Василь Лазоришинець наголосив, що аби зменшити санітарні втрати на Донбасі, МОЗ України наближає кваліфіковану медичну допомогу безпосередньо до місць бойових дій, де, в першу чергу, будуть проводитися органозберігаючі операції.

  «Щоб вчасно і в повному обсязі надати бійцям необхідну медичну допомогу, ми будемо звертатися до медичної служби Міноборони з проханням переглянути логістику поранених до цивільних лікарень», - зазначив очільник МОЗ України.

  Він також поінформував, що МОЗ України спільно з волонтерами формує мобільні реанімаційні бригади, до яких увійдуть хірурги, анестезіологи, травматологи, середній медичний персонал із цивільних закладів охорони здоров’я і за якими будуть збережені заробітна плата та робоче місце за основним місцем роботи.

  «І якраз сьогодні заступник Міністра охорони здоров’я України Наталя Лісневська спільно із профільними фахівцями, медичними працівниками та волонтерами обговорюють юридичну площину цього питання», - констатував Василь Лазоришинець.