• In English
 • Мінсоцполітики підтримує ініціативу щодо забезпечення гарантій прав у сфері освіти на Донбасі
  опубліковано 24 листопада 2014 року о 20:14

  Сьогодні був організований круглий стіл на тему «Гарантії прав у сфері освіти на Донбасі».

  В обговоренні ситуації щодо дотримання гарантій прав у сфері освіти  взяли участь Міністр освіти і науки Сергій Квіт, Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун, заступник Міністра соціальної політики – керівник апарату Віктор Іванкевич, уповноважена Президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич, народний депутат України Марія Іонова, ректор Донецького національного університету Роман Гринюк, а також представники міністерств, обласних управлінь освіти Донецької і Луганської областей та студентства. 

  Під час обговорення питань щодо забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері освіти та науки була висвітлена не менш нагальна проблема – надання гуманітарної допомоги переселенцям та постраждалим у зоні АТО.

  Зокрема, при обговоренні питань за круглим столом, заступник Міністра Віктор Іванкевич наголосив, що «при Міністерстві соціальної політики працює комісія, яка спроможна вирішити питання щодо надання статусу вантажу з гуманітарної допомоги для переселенців протягом 7-8 діб. Що стосується надання допомоги у зоні АТО, то це справа однієї доби». 

  Він зазначив, що вже спрощено процедуру реєстрації сімей переселенців, у складі яких є діти та студенти. Так, повнолітні студенти, ставши на облік, можуть претендувати на отримання адресної допомоги у розмірі 442 гривень, як і працездатні особи. 

  Окрім того, під час заходу було представлено проект Закону України «Про забезпечення прав на освіту осіб, які проживають на території проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення».

  Віктор Іванкевич повідомив, що Мінсоцполітики підтримує ініціативу щодо забезпечення гарантій прав у сфері освіти на Донбасі.