• In English
 • Аграрна царина сьогодні єдина галузь, яка спроможна "вилікувати" економіку країни від дій попередньої влади, - Ігор Швайка
  опубліковано 24 листопада 2014 року о 17:35

  «Аграрна царина сьогодні єдина галузь, яка спроможна «вилікувати» економіку країни від дій попередньої влади», - сказав Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка в інтерв’ю радіо «Свобода» та «Deutche Welle» в Римі, де брав участь у Другій Міжнародній конференції з питань харчування.

  «Попередньою командою в країні розкрадено мільярди доларів. Я не знаю, чим можна було думати, цинічно грабуючи свою державу, виводячи з фінансового обігу до 90% коштів! І такі збитки спостерігаються в усіх сферах економіки. Аграрний сектор, дякуючи труду наших трудівників, сьогодні є локомотивом, який тягне за собою українську економіку», - сказав Міністр Ігор Швайка.

  Він також наголосив, що попри окупацію Криму та бойові дії на Сході України, де російські найманці вивозять зерно до Ростовської області, фактично крадучи українське продовольство, цьогорічний врожай перевищує в абсолютних показниках кількість зібраного торік. І сьогодні країна працює над утриманням експортного потенціалу та іміджу держави на світовому ринку.

  Не обійшли увагою й тему торговельних відносин з Росією. Зокрема, на запитання про стан співпраці з РФ, Міністр Ігор Швайка зазначив, що війну політично вмотивовану розпочала Росія, від якої страждають самі північні сусіди: «Наразі виходить ситуація, коли в громадян Росії є гроші, а купити продукцію вони не можуть, бо існують якісь заборони з боку Росспоживнагляду. Сьогодні у нас налагоджено контакти з Китаєм, Індією, країнами Африки, країнами ЄС, куди йде продукція птахівництва, мед, яйця, якась кількість молочної продукції та збіжжя. Так, в деяких варіантах ця диверсифікація несе поки що збитковий характер, але таких заходів потребує закріплення на європейському ринку, як і в будь-якому бізнесі при налагодженні ринків постачання», - підкреслив Ігор Швайка.

  Україна успішно вирощує, переробляє продукцію та спроможна забезпечувати продовольством інші країни: «Ми готові сьогодні годувати власну країну, готові годувати й інші країни, за відсутності політично вмотивованих заборон, агресії та відсутності в уряді країн-партнерів тих, хто хоче підім’яти під себе цілий світ, задовольняючи власні потреби. Сьогодні на конференції ми обговорюємо проблеми «світового голоду». І в цих умовах, коли деякі країни стикаються з продовольчими проблемами, не купувати продукцію в угоду чиїмось політичним амбіціям є найбільшим злом по відношенню до свого народу», - підсумував Міністр аграрної політики та продовольства України.