• In English
 • На Волині середня ціна проданих земельних ділянок, реалізованих на земельних торгах, зросла у 1,45 раза
  опубліковано 24 листопада 2014 року о 16:33

  Упродовж 2014 року на Волині середня ціна проданих земельних ділянок несільськогосподарського призначення, реалізованих на земельних торгах, зросла в 1,45 раза. Середня ціна на такі ділянки, продані на неконкурентних засадах, становить 51 грн. за 1 кв. м, тоді як на земельних торгах – 73,74 грн. за 1 кв.м.

  «Таким чином, практика свідчить про значний потенціал проведення земельних торгів: у їх ході зростає ціна на земельні ділянки та їх права і водночас зростають надходження до відповідних бюджетів», – повідомив начальник Головного управління Держземагентства у Волинській області Василь Василенко.

  Як приклад, посадовець назвав чотири земельні ділянки загальною площею 2,6 га у смт Луків Турійського району для промислового використання: на торгах вони продані майже за 3 млн. гривень. Це в 4,8 раза перевищує їх стартову ціну.

  Загалом на сьогодні для продажу на земельних торгах в області визначено 207 земельних ділянок несільськогосподарського призначення площею близько 83 гектарів.

  Довідково

  Продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення регламентується Указом Президента України “Про продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення”. Такий продаж стосується земель, що перебувають у державній або комунальній власності, і запроваджується задля створення умов для ефективного використання землі, стимулювання підприємницької діяльності, заохочення інвестицій.

  Об’єктами купівлі-продажу відповідно до цього Указу є земельні ділянки, на яких знаходяться об’єкти нерухомого майна.

  Покупцями земельних ділянок несільськогосподарського призначення можуть бути: громадяни України – суб’єкти підприємницької діяльності, юридичні особи України.

  3емельні ділянки несільськогосподарського призначення продаються покупцям, яким належать об’єкти нерухомого майна, що розташовані на такій земельній ділянці.