• In English
 • Українська делегація ознайомилася з європейським досвідом реформування професійної освіти
  опубліковано 24 листопада 2014 року о 10:16

  Українська делегація у складі Міністра освіти і науки України Сергія Квіта, голови Комітету Верховної ради України з питань науки та освіти Лілії Гриневич, заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського, керівника департаменту професійно-технічної освіти МОН В’ячеслава Супруна, директора освітніх програм Міжнародного благодійного фонду «Відродження» Георгія Касьянова, президента Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тараса Фінікова відвідала Королівство Бельгія і Королівство Нідерландів із метою вивчення досвіду цих країн щодо організації професійної освіти.

  Делегація зустрілася з представниками органів державної та місцевої влади, а також з освітянами у Брюсселі, Антверпені та Леувардені. Особливу увагу приділили питанням міждисциплінарності закладів професійної освіти, тісного зв’язку з ринком праці, залежності від державної політики, а також принципів прийняття важливих рішень всіма зацікавленими сторонами (stakeholders). Цей досвід сприятиме реформуванню професійно-технічної освіти в Україні.

  Нагадаємо, українська делегація на чолі з Міністром освіти і науки перебувала у Нідерландах з 18 до 22 листопада 2014 року з метою вивчення європейського досвіду організації та функціонування професійної освіти.

  У Європейському Союзі система професійно-технічної освіти вважається однією з найефективніших.