• In English
  • Сьогодні все більше студентів і викладачів Донбасу приходять до тями і хочуть жити в Україні, - перший проректор Донецького вишу
    опубліковано 21 листопада 2014 року о 15:56

    Відбулося засідання робочої групи з питань упровадження тендерної рівності у всі сфери життєдіяльності суспільства. У заході взяли заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович, радник з гендерних питань Міністра соціальної політики Лариса Кобилянська, керівник проекту «Гендерне бюджетування в Україні» Мая Босніч, координатори національної Програми ООН Жінки «Підвищення відповідальності щодо фінансування гендерної рівності» Оксана Кісільова і проекту Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Олена Давліканова та інші.

    Під час засідання обговорено створення робочої тендерної групи з реалізації проекту «Гендерне бюджетування в Україні». Оскільки гендерне бюджетування має важливе значення – потреби жінок та чоловіків повинні бути рівно представлені у статтях бюджету після розподілу державних ресурсів, тобто гендерна складова має бути включена у процес формування бюджету.

    Під час заходу представниками проекту «Gerder Rensponsive Budgeting in Ukraine» було зазначено, що переструктурування доходів і витрат надасть можливість зробити бюджет ефективним, справедливим та прозорим.

    Протягом п’яти років, починаючи з 2014 року, в Україні буде реалізовуватися проект «Впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування в Україні», який охоплюватиме усі області нашої держави.

    Очікується, що завдяки реалізації проекту стане можливим підвищення економічної ефективності та прозорості бюджетних асигнувань з урахуванням різних потреб жінок і чоловіків шляхом впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування в Україні.

    Під час презентації проекту радник Міністра з гендерних питань Лариса Кобилянська зазначила: «Сьогодні існує гостра нагальність у створенні робочої групи. Потреба підсилюється і тим, що орієнтованість усіх соціальних  програм, соціальної політики у цілому, як і назагал внутрішньої політики нашої країни на інтеграцію у європейське співтовариство не просто передбачає, а жорстко регламентує дотримання принципу рівності прав і можливостей жінок і чоловіків при плануванні, впровадженні, моніторингу усіх програм і проектів».

    У свою чергу керівник проекту Мая Босніч зауважила, що гендерний бюджет сприяє підвищенню якості послуг для населення, підвищенню темпів економічного розвитку, а також ефективному використанню ресурсів.

    Вона зазначила, що на сьогодні більшість країн світу вже впроваджують бюджетні ініціативи, виходячи з аналізу гендерних показників при складанні бюджету та оцінки впливу бюджетних витрат на поліпшення становища жінок. В Україні так само, вже протягом багатьох років впроваджуються різноманітні гендерні бюджетні ініціативи.

    Представники Міністерства підкреслили, що гендерно-орієнтовне бюджетування є ефективним  інструментом встановлення рівності в Україні. Тому Міністерство соціальної політики, впроваджуючи гендерне бюджетування, стає прикладом успішної практики в Україні. Варто додати, що гендерне бюджетування є визнаним інструментом у міжнародній площині, який забезпечує досягнення гендерної рівності та сприяє ефективному розподілу державних коштів.

    Учасники засідання наголосили на тому, що необхідно використати переваги гендерного бюджетування, аби покращити якість послуг, можливостей, перспективність і орієнтованість на розвиток суспільства і нашої держави.