• In English
 • Україна є і надалі залишатиметься важливим гравцем на міжнародному ринку продовольства, - Ігор Швайка
  опубліковано 20 листопада 2014 року о 14:28

  Україна є і надалі залишатиметься важливим гравцем на міжнародному ринку продовольства. Про це Міністр аграрної політики та продовольства України сказав під час виступу в Генеральних дебатах Другої міжнародної конференції з питань харчування у Римі.

  «Незважаючи на складні умови, в яких опинилася наша держава внаслідок окупації Кримського півострова, а також спалаху сепаратистських настроїв у східних регіонах, який, за підтримки сусідньої країни, перетворився на зону запеклих бойових дій, Україна є і залишатиметься потужним гравцем світового ринку продовольства», - сказав Ігор Швайка, зазначивши, що понад чверть загального обсягу експорту країни, становить саме аграрна продукція.

  За словами Міністра аграрної політики та продовольства України, агропромисловий комплекс генерує суттєву частку ВВП -  понад 8% - та забезпечує робочими місцями 15% зайнятого населення. До 90% продовольчих товарів в Україні - вітчизняного виробництва.

  У харчовій промисловості можна відзначити зростання промислового виробництва. 

  «Аналізуючи статистичні дані за останні 10 років, можна відзначити, що в Україні існує стабільна тенденція до зростання різноманіття продуктів споживчого кошику, а отже, і збалансованого харчування. Разом з тим, неповноцінне харчування у всіх його формах є ключовою проблемою як у світі, так і в Україні. Зі свого боку Мінагрополітики вживає заходів щодо більш ефективного використання сільськогосподарського потенціалу нашої держави і подальшого збільшення виробництва продовольства»,- зазначив Міністр Ігор Швайка та додав, що Міністерством охорони здоров'я України розроблено Методичні рекомендації для лікарів загальної практики - сімейної медицини з приводу консультування пацієнтів щодо здорового харчування.

  Головною метою державної аграрної політики є якісне реформування системоутворюючих галузей агропромислового комплексу. 

  «Україна налаштована і готова до активної, розширеної і взаємовигідної інтеграції до світового продовольчого ринку»,- підсумував Ігор Швайка.