• In English
 • Арсеній Яценюк: Замість женевського формату переговорів Росія пропонує "Абхазію номер два" на території України
  опубліковано 19 листопада 2014 року о 13:37

  «Прямих перемовин із російськими терористами ми вести не будемо. Для гарантій досягнення миру потрібен формат, прийнятний для всього світу і в першу чергу для України», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засідання Уряду в середу, 19 листопада.

  Глава Уряду нагадав, що вчора провів низку міжнародних зустрічей, зокрема з Прем'єр-міністром Королівства Норвегія Ерною Солберг, Міністром закордонних справ Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром: «Реагуючи на стандартні заяви російської сторони, хотів би ще раз зазначити – і це спільна позиція Глави української держави і українського Уряду: найкращий і найефективніший формат проведення переговорів – це женевський формат».

  Проте, за його словами, «Росія всіма силами і засобами намагається відштовхнутися від цього формату»: «Вона пропонує нам «Абхазію номер два» на території України».

  «Прямих перемовин із російськими терористами ми вести не будемо. Якщо хочете миру – виконуйте мінську угоду. Для гарантій досягнення цього миру потрібен той формат, який прийнятний для всього світу і в першу чергу для України. Нам потрібні гарантії», - наголосив Арсеній Яценюк.

  Глава Уряду також підкреслив, що «саме Росія і Кремль зробили населення Донецька і Луганська заручниками і ведуть ситуацію до гуманітарної катастрофи»: «Там вже розпочалися бунти проти так званого русского мира з автоматами АК в руках».

  Він наголосив, що Уряд далі буде продовжувати спроби доставити гуманітарну допомогу на території Луганської та Донецької областей: «До того моменту, доки російські найманці будуть знаходитися на території України, немає жодної можливості туди відправляти ні соціальні виплати, ні пільги, ні кошти. Люди бідують».

  Арсеній Яценюк підкреслив, що Україна «наполягала і наполягає на необхідності виконання всіх дванадцяти пунктів мінських домовленостей»: «Росія повинна виконати мінські домовленості і не гратися наперстками, намагаючись легалізувати бандитів і терористів. Ніяких виборів в Донецьку і Луганську не було. І законної влади, окрім української, на території української держави немає. Тільки українська влада, яка вибрана відповідно до українських законів і представляє інтереси українського народу, а не російського режиму».