• In English
 • Федеральна торговельна комісія США передає досвід у сфері ефективного аналізу злиттів
  опубліковано 18 листопада 2014 року о 16:16

  17 листопада 2014 року у рамках IV Форуму України з питань конкуренції в Антимонопольному комітеті України відбувся семінар для представників відомства з питань економічних концентрацій за сприяння Федеральної торговельної комісії США.

  Семінар відбувся під керівництвом заступника директора офісу з міжнародного співробітництва Федеральної торговельної комісії США Расселла Дамтофта, за участю в.о. Голови Антимонопольного комітету України Миколи Бараша, державного уповноваженого Комітету Михайла Русинського, державного уповноваженого Комітету Валерія Дадиверіна, директора Департаменту контролю за концентраціями та узгодженими діям Тетяни Полтавець, а також представників органів Комітету.

  У вступному слові Микола Бараш зазначив, що хоч на сьогодні в Україні вже сформовані основні економічні ринки, проте на даному етапі розвитку вони потребують ґрунтовного реформування для вирішення нових поставлених завдань та удосконалення роботи їх структури.

  На початку семінару Валерій Дадиверін та Тетяна Полтавець ознайомили присутніх з основними правовими засадами державного контролю за економічними концентраціями в Україні, розповіли про принципи роботи та досягнення Комітету в цьому напрямку, а також наголосили на прозорій позиції Антимонопольного комітету України щодо проведення робочих зустрічей з представниками учасників концентрацій для роз’яснення послідовності дій Комітету.

  Расселл Дамтофт у своїй доповіді стосовно основних проблем щодо аналізу злиттів окреслив основні принципи та методи роботи закордонного відомства при розгляді заяв про надання дозволу на економічну концентрацію. Він також надав основні поради щодо отримання корисної інформації необхідної для розгляду справ та на прикладах конкретних справ проілюстрував дієвість запропонованих методів.

  Жвава дискусія між учасниками семінару розгорнулась з приводу підходів до імплементації Посібника Федеральної торговельної комісії США з горизонтальних злиттів.

  На завершення семінару Микола Бараш висловив сподівання на подальшу продуктивну співпрацю з Федеральною торговельною комісією США та обмін досвідом у сфері ефективного аналізу злиттів.