• In English
 • 19 листопада у Києві відбудеться прем'єра французького фільму про Голодомор
  опубліковано 17 листопада 2014 року о 15:33

  Напередодні 81-х роковин Голодомору (19 листопада о 18:30 в Українському домі, Київ, вул. Хрещатик, 2) відбудеться прем’єра фільму Бенедикт Бане, француженки, яка стала патріотом України, – “Голодомор. Забутий геноцид”.

  Прем’єрний показ фільму відбувся у 2013 році у Франції. Цьогоріч українці матимуть можливість вперше побачити цей документальний повнометражний фільм українською мовою.

  Аби донести до сучасних європейців біль і страждання українських селян у 1932-33, мисткиня двічі приїздила на зйомки в Україну – спочатку влітку 2010, а потім – у лютому 2011 року. В умовах 40-градусної спеки і під проливним дощем влітку та в завірюху і мороз взимку вона відзняла 65 годин відео, які довелося вмістити у 90 хвилин фільму.

  Проникливі розповіді літніх людей, які пережили Голодомор, інтерв’ю з українськими і французькими дослідниками, архівні документи і кадри радянської кінохроніки, вміло використані автором у відеоряді, не залишать байдужими глядачів кінострічки.

  “Цей фільм я присвячую всім, хто пережив голод, з ким я познайомилася; всі вони вразили мене своїми емоціями, пережитими стражданнями, незборимим духом, почуттям власної гідності”, - каже Бенедикт Бане, авторка і режисер-постановник.

  Організатори: Український інститут національної пам’яті, Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 32-33 років в Україні.