• In English
 • Держкомтелерадіо закликає мовників у День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій утриматися від розважальних програм
  опубліковано 11 листопада 2014 року о 14:44

  Держкомтелерадіо закликав ЗМІ дотриматися 22 листопада, у День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій, правил ведення мовлення у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затверджені Національною радою з питань телебачення і радіомовлення України.

  У цей день мовникам радять внести до теле-, радіопередач та сітки мовлення певні зміни. Зокрема, оформити ефірний час без розміщення міжпрограмних заставок мажорного звучання або з використанням міжпрограмних заставок мінорного звучання. Слід також припинити трансляцію комедійних фільмів, розважальних та музично-розважальних передач, концертно-видовищних передач, теле- і радіовікторин, передач на замовлення та музичних творів мажорного звучання. Крім того, правила вимагають утриматись у цей день від трансляції рекламних роликів, а також анонсів, що містять елементи шоу, розваг та еротики.

  «Цьогорічне відзначення трагічної дати у нашій історії – особливе. Адже український народ, зокрема кращі його сини і доньки, зі зброєю в руках на Донбасі відстоюють законне право жити в незалежній і соборній Українській державі, - зазначає директор департаменту інформаційної політики Держкомтелерадіо Богдан Червак. - Переконаний, у ці трагічні дні вітчизняні засоби масової інформації: телебачення, радіо, преса, Інтернет-видання внесуть відповідні зміни до програм теле- та радіопередач, шпальт друкованих і електронних видань, разом зі своїм народом гідно вшанують пам’ять невинно загиблих».

  З повним текстом правил Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення 08.02.2012 № 116 затверджено правила ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затвердженими рішенням Національної ради з питань телебачення і радіомовлення 08.02.2012, можна ознайомитися на сайті Держкомтелерадіо http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=115887&cat_id=114334