• In English
 • Німеччина поділиться з українськими партнерами досвідом у сфері створення кооперативного руху
  опубліковано 11 листопада 2014 року о 09:33

  У рамках дводенного візиту до Німеччини Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка відвідав маркетинговий кооператив «Landgard», один з найбільших гравців на європейському ринку, та ознайомився з роботою одного з господарств. До складу кооперативу входять 3 тисячі фермерів, кожен з яких незалежний юридично, але дотримується системи загальної системи роботи. Функція кооперативу полягає у торгівлі продукцією, укладанні договорів, формуванні ринкових потреб та подальшій реалізації вирощеної продукції.

  За словами керуючого директора «Landgard» Маркуса Зендера, 80% овочів та фруктів компанія закуповує і дуже зацікавлена в експортному потенціалі України саме цієї продукції. Також представник німецької компанії висловив готовність щодо перейняття Україною досвіду у створенні кооперативного руху.

  «Так склалося, що український ринок на сьогодні зовсім невідомий для нас. Тому хотілося б більше дізнатися про експортні можливості вашої країни в умовах її прагнення до євроінтеграції, про відповідність вирощуваної продукції європейським стандартам», - сказав Маркус Зендер.

  Водночас, Міністр Ігор Швайка наголосив на тому, що Україна має всі можливості для розширеної співпраці з німецькими партнерами.

  «Наша економіка орієнтована таким чином, щоб повністю забезпечити внутрішній ринок та мати у запасі надлишок для зовнішнього продажу. Йдеться не тільки про овочі та фрукти, я маю на увазі більшість позицій нашої сільськогосподарської продукції. Наразі нами виконаний певний пласт роботи щодо імплементації українського законодавства,  ми продовжуємо працювати над приведенням у відповідність до європейських стандартів якісної складової тієї продукції, яка ще не потрапила на європейський ринок», - сказав Ігор Швайка.

  Маркус Зендер наголосив на важливості проведеної українською стороною роботи, з огляду на те, з чим стикаються на практиці дочірні підприємства компанії, наприклад, в Азії, де вирощують екзотичні фрукти. Дуже важливим залишається аспект контролю відповідності технологій вирощування цієї продукції відповідно до вимог європейських стандартів якості.

  Сторони домовилися, що найближчим часом в Україні будуть сформовані бізнес-, та експерт-делегації, які відбудуть до Німеччини для затвердження практичних заходів співпраці.