• In English
 • Україна і Данія спрощують візовий режим
  опубліковано 10 листопада 2014 року о 17:07

  У МЗС України відбулася зустріч Міністра  закордонних справ України Павла Клімкіна та Міністра закордонних справ Королівства Данія Мартіна Лідегора.

  У рамках переговорів сторонами було обговорено широке коло двосторонніх відносин та міжнародної проблематики.

  Глави зовнішньополітичних відомств України та Данії підписали Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Данія про внесення змін до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Данія про спрощення оформлення віз. Підписання Угоди стало знаковою подією візиту, а у майбутньому – правовим підґрунтям для активізації соціальних контактів. Положеннями Угоди розширюються категорії громадян України, які мають право на спрощене оформлення безкоштовних та багаторазових віз, удосконалюється порядок оформлення віз для представників ЗМІ, визначаються чіткі терміни дії багаторазових віз, встановлюється можливість термінового оформлення віз (протягом 3 діб) особам, які проживають на значній відстані від місця подання візового клопотання (за умови сплати термінового консульського збору), запроваджується безвізовий режим поїздок для громадян України, які користуються біометричними службовими паспортами.

  Сторони також домовилися, що Україна та Данія вже до кінця цього року підпишуть двосторонню Угоду про створення Данського енергетичного центру при Міністерстві енергетики України. «Данія запропонує низку конкретних ініціатив у сфері енергетики, яку розглядає як пріоритетну для майбутнього співробітництва з Україною», – зазначив Міністр закордонних справ М.Лідегор.

  Важливу увагу під час зустрічі було приділено ситуації в Україні. Глави зовнішньополітичних відомств України та Данії обмінялися думками щодо перспектив взаємодії держав у рамках міжнародних організацій та інших регіональних форумів співпраці.

  У рамках візиту М.Лідегор здійснить робочу поїздку до м. Одеса, де проведе зустрічі з керівництвом Одеської області та м. Одеса, представниками різних релігійних конфесій та з слухачами Одеського університету.