• In English
 • Мінагрополітики: Найбільш привабливим напрямком реалізації інвестицій залишається рослинництво
  опубліковано 10 листопада 2014 року о 16:27

  За півроку капітальні інвестиції у сільське господарство становили 6385,5 млн. грн. у фактичних цінах (7,3 % загального обсягу інвестицій за цей період).

  Зокрема, найбільш привабливим напрямком реалізації інвестицій залишається рослинництво, в якому освоєно понад 5,3%  загального обсягу капітальних інвестицій, що складає 4671,9 млн. грн. у фактичних цінах.

  Разом із цим, за обсягами реалізованих капітальних інвестицій не відстає від сільського господарства і переробна галузь. Зокрема, у виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів залучено 6298,9 млн. грн. у фактичних цінах, або 7,3 % загального обсягу інвестицій.

  Крім того, суб’єктами господарювання реалізуються інвестиційні проекти, зокрема, з будівництва і реконструкції тваринницьких комплексів, ферм з відгодівлі ВРХ, птиці, виробництва молока, кормів, зберігання збіжжя та продовольчої продукції.

  Наразі продовжується робота з питань удосконалення національного законодавства, поліпшення умов ведення бізнесу в аграрному секторі. Зокрема, для іноземних інвесторів в Україні встановлено національний режим інвестиційної та іншої господарської діяльності та відповідно до Закону України «Про режим іноземного інвестування», іноземні інвестори мають не менше прав, ніж суб’єкти господарської діяльності України.

  Приділяється увага вдосконаленню земельних відносин. Зокрема, запроваджено спрощений порядок розгляду і затвердження землевпорядної документації, процедури відведення земельних ділянок. Суттєво скорочено строки виготовлення документації із землеустрою, спрощено процедуру відведення земельних ділянок.

  Мінагрополітики продовжує роботу над проектами, що дадуть змогу збільшити площі зрошуваних земель, модернізувати технічну базу, створити ефективну мережу оптових ринків сільськогосподарської продукції як багатофункціональних логістичних комплексів. Ці заходи допоможуть зробити аграрний сектор України ще більш привабливим  для потенційних інвесторів.