• In English
  • Подальша дерегуляція у будівництві сформує сприятливу основу для розвитку як бізнесу, так і територій населених пунктів, - Дмитро Ісаєнко
    опубліковано 10 листопада 2014 року о 14:44

    Мінрегіон України проводить подальшу дерегуляцію містобудівної діяльності. Відомство підготувало зміни до законодавства, прийняття яких надасть органам місцевого самоврядування право звільняти замовників будівництва від пайової участі в розвитку інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури населеного пункту. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Дмитро Ісаєнко.

    «Органи місцевого самоврядування повинні самі приймати рішення щодо розвитку своїх територій, створювати сприятливі умови для залучення інвестицій. Тому, думаю, буде правильно, якщо вони матимуть можливість самі приймати рішення звільняти чи ні замовників будівництва від пайової участі в розвитку інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури населеного пункту», - прокоментував Дмитро Ісаєнко.

    Він також додав, у законодавчі зміни Міністерство внесло виключний перелік технічних умов комплекс умов та вимог щодо інженерного забезпечення об'єкта з визначенням джерел енергоносіїв, приймальних систем водовідведення, спеціальних умов експлуатації, місць приєднання до відповідних зовнішніх інженерних мереж, розрахункових інженерних навантажень, умов здійснення будівництва, що унеможливить різного роду зловживання.

    Крім того, серед пропонованих Мінрегіоном змін – скасування обов’язкової експертизи об’єктів І-ІІ категорії складності, що споруджуються на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами; диференціація відповідальності за порушення при розробленні проектної документації у залежності від категорії складності об’єкта будівництва; скасування плати за проведення сертифікації фахівців; уточнення повноважень місцевих органів архітектури в частині погодження проектів землеустрою; продовження можливості та уточнення порядку виділення земельних ділянок, надання містобудівних умов та обмежень за відсутності детального плану територій та зонінгу; розширення джерел фінансування робіт з планування території.

    «Кожен з цих пунктів має важливе значення як для розвитку бізнесу і успішного втілення інвестиційних проектів, так і для розвитку територій населених пунктів. Адже якщо будуть зрозумілі і чіткі правила гри для потенційного інвестора, який має намір на конкретній території реалізувати свій інвестпроект, то швидше за все, що такий намір він успішно реалізує. А це – нові додаткові робочі місця, надходження до бюджету і т.д.», - підкреслив Дмитро Ісаєнко.