• In English
  • Мінсоцполітики: Завдяки спрощеному порядку отримання субсидії кількість сімей, яким вона призначатиметься зросте до 1,6 млн.
    опубліковано 10 листопада 2014 року о 14:14

    Спрощений порядок надання житлових субсидій почав діяти з 1 жовтня 2014 року. Соціальна норма житла стала вигіднішою для більшості отримувачів субсидій. А соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами розраховані на основі аналізу фактичних обсягів споживання природного газу, води та електроенергії. Це дозволить державі забезпечувати соціальну підтримку на оплату реальних обсягів споживання зазначених послуг. Про це повідомив директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко під час прес-дня Уряду для представників регіональних та загальнодержавних ЗМІ 10 листопада 2014 року.

    «Змінився принцип розрахунку обов'язкового відсотка платежу сім’ї за житлово-комунальні послуги при призначенні житлових субсидій. Відтепер він залежить виключно від доходів сім’ї», - підкреслив він.

    Згідно з новим порядком призначення житлових субсидій та з метою забезпечення соціального захисту малозабезпечених категорій громадян державою збільшено соціальну норму житла, на яку буде надаватися житлова субсидія.

    «Встановлені нові нормативи на споживання громадянами природного газу, які розраховані, виходячи з обсягів природного газу за минулий опалювальний період саме отримувачами житлових субсидій. Переглянуто  споживання норми природного газу, які використовуються для цих потреб (більшість населення не має фактично приладів обліку споживання природного газу, який використовується для приготування їжі та підігріву води). Встановлені соціальні нормативи централізованого водопостачання. Також збільшені соціальні нормативи на користування електричною енергією та введено нову категорію споживачів, у яких відсутнє централізоване водопостачання, і вони використовують електричні водонагрівачі. До цього часу відповідної норми не існувало», - повідомив Віталій Музиченко.

    Окрім того, він зазначив, що порядок обрахунку розміру житлової субсидії також змінено: «Новий механізм передбачає індивідуальний розрахунок відсотка обов’язкового платежу сім`ї за житлово-комунальні послуги залежно від розміру доходів. Для обрахунку обов’язкового відсотка платежу необхідно визначити середньомісячний дохід сім’ї на одного члена за попередні 6 місяців та розрахувати обов’язковий відсоток платежу за встановленою формулою (середньомісячний дохід на одну особу за попередні 6 місяців ділиться на прожитковий мінімум на одну особу)».

    За словами директора департаменту державної соціальної допомоги новий порядок нарахування субсидій заохочує споживачів до енергозбереження: субсидія призначається, виходячи із соціальних нормативів споживання житлово-комунальних послуг, і перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюватиметься.

    «Сума субсидії, яку органами соцзахисту населення перераховано на рахунки виконавців або виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів, і яка не використана сім’єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем або виробником як оплата обов’язкової частки платежу сім’ї на наступний розрахунковий період», - наголосив Віталій Музиченко.

    Також він нагадав, що для призначення субсидії необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації, надати довідку про доходи осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, а також заповнити бланки заяви та декларації про доходи і майновий стан. Пенсіонери мають заповнити лише заяву та декларацію. Інші документи, що необхідні для надання субсидії, збираються безпосередньо спеціалістами управління. Починаючи з  жовтня, за субсидією можуть звернутися будь-які особи, які зареєстровані в житловому приміщенні, і на яких відкрито особові рахунки.

    «Протягом січня-вересня 2014 року за субсидіями для відшкодування  витрат  на оплату житлово-комунальних послуг звернулося 644,5 тис. сімей, у тому числі, у вересні – 36,2 тис. сімей. Призначено субсидії 598,3 тис. сім’ям, у тому числі, у вересні – 31,2 тис. сім’ям. У вересні  ц.р. субсидії отримали 454 тис. сімей. Очікується, що кількість сімей – отримувачів субсидій зросте до 1,6 млн. в опалювальний період 2014-2015 років», - зазначив Віталій Музиченко.

    З формулами розрахунків субсидії можна ознайомитися на сайті Мінсоцполітики за посиланням: http://www.mlsp.gov.ua/labour/control/uk/publish/article?art_id=166402&cat_id=36392.