• In English
 • Участь українського і польського бізнесу у двосторонніх торгівельно-економічних місіях є необхідною - Валерій Пятницький
  опубліковано 06 листопада 2014 року о 18:24

  Україна і Польща можуть налагодити глибоку економічну кооперацію. Про це заявив виконувач обов’язків Міністра економічного розвитку і торгівлі України Валерій Пятницький під час Першого міжнародного форуму «Польський бізнес день». 

  «Я вважаю, що Польща, разом з іншими країнами Євросоюзу, які є сусідами України, можуть сьогодні відіграти роль партнерів нового рівня. Це будуть не тільки торговельні чи якісь поверхневі економічні відносини – це буде глибока кооперація, спрямована на те, щоб виробляти спільний продукт і виходити з ним на треті ринки, і на певному етапі здійснювати координовану політику в сфері руху капіталу», – зауважив Валерій Пятницький.

  Він також наголосив на необхідності відтворення не просто торгівельно-економічних місій як допоміжного елементу налагодження контактів, а побудови розгалуженої мережі взаємин між українським і польським бізнесом, який визначатиме завдання. І в процесі європейської інтеграції нашої країни саме ці завдання будуть більш природними, ніж ті, які б могли стати результатом взаємодії українських компаній з бізнесом більш віддалених від України країн, хоча вони і є членами ЄС.

   «Польща завжди відігравала роль нашого локомотиву на шляху європейської інтеграції, не просто підказуючи, а й допомагаючи на практиці реалізовувати ідею європейської інтеграції», – підкреслив виконувач обов’язків Міністра.

  Валерій Пятницький зазначив, що відколи Угода про асоціацію з ЄС набула статусу стратегії розвитку нашої держави, участь у двосторонньому торгівельно-економічному співробітництві всього зацікавленого українського і польського бізнесу, який розвиватиме прямі коопераційні зв’язки для вироблення спільного продукту, є необхідною. Завдяки цьому буде формуватися нове бізнес-середовище, і новий інструмент впливу на Уряд, який вказуватиме, що слід зробити, аби оптимізувати взаємовідносини між державами, спростити умови ведення бізнесу, забезпечити комунікації, створити нові виробництва, нові робочі місця й подолати інші проблеми, які можуть виникнути в цій сфері.