• In English
 • Органи місцевого самоврядування долучаються до управління землями державної власності
  опубліковано 06 листопада 2014 року о 16:20

  Територіальні органи земельних ресурсів на виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана направили на погодження  до органів місцевого самоврядування 3222 клопотання щодо надання дозволів на розроблення документації із землеустрою.

  Органи місцевого самоврядування надали позитивну відповідь на 919 клопотань, натомість ще 380 клопотань вважаються погодженими за принципом мовчазної згоди. Стосовно 28 клопотань місцева влада висловила негативне ставлення, ще 1895 – знаходяться в процесі розгляду.

  Загалом замовники позитивно ставляться до нової ініціативи щодо погодження будь-яких планів стосовно землі з органами місцевого самоврядування. Наразі 570 клопотань щодо надання дозволів на розроблення документації заявники надіслали на розгляд до органів місцевого самоврядування напряму. Найбільше таких звернень зареєстровано у Вінницькій та Івано-Франківській областях.

  У деяких випадках територіальним органам земельних ресурсів довелося повернути клопотання заявникам через те, що вони намагалися вдруге використати право на безоплатне одержання земельної ділянки за певним видом використання або ж тому що земельна ділянка знаходиться у власності чи користуванні іншої особи (не прийнято 81 таке клопотання).

  Держземагентство звертає увагу на те, що територіальні органи земельних ресурсів деяких областей мають більш оперативно реагувати на звернення замовників та вчасно надавати необхідні клопотання на погодження органам місцевого самоврядування.

  «Звертаю увагу на неналежне виконання завдання щодо направлення клопотань до органів місцевого самоврядування головними управліннями Держземагентства у Кіровоградській, Хмельницькій та Чернігівській областях, оскільки майже 50% клопотань щодо надання дозволів на розроблення документації із землеустрою знаходяться на опрацюванні цих головних управлінь та досі не направлені до відповідних органів місцевого самоврядування», – зазначила голова комісії з реорганізації Держземагентства України Людмила Шемелинець.

  Довідково

  З 15 жовтня 2014 року на виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимира Гройсмана обов’язковим стало врахування позиції органів місцевого самоврядування у питаннях розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності. Під час розгляду питання про надання у власність або користування земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності територіальні органи земельних ресурсів надсилають сільським, селищним, міським радам за місцем розташування земельної ділянки запити про висловлення позиції щодо можливості надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, на підставі якої зазначені земельні ділянки можуть бути передані у власність або користування.

  Органи місцевого самоврядування, у свою чергу, протягом десяти календарних днів мають можливість висловити позицію із зазначеного питання. Відсутність протягом цього строку мотивованих заперечень є мовчазною згодою на надання дозволу на розроблення відповідної документації із землеустрою.