• In English
 • АМКУ надав "Укртелекому" обов'язкові для розгляду рекомендації
  опубліковано 05 листопада 2014 року о 14:46

  До органів Антимонопольного комітету України надходять звернення суб’єктів господарювання (операторів, провайдерів телекомунікацій) щодо відповідності вимогам законодавства про захист економічної конкуренції дій ПАТ «Укртелеком» з приводу затвердження тарифів за користування лініями безпосереднього зв’язку між двома кінцевими пунктами на місцевій телефонній мережі.

  Ці послуги забезпечують потреби банківських установ (для забезпечення функціонування мережі банкоматів), підприємств малого та середнього бізнесу, а також невеликих філій/відділень банків, страхових компаній тощо.

  У ході проведеного дослідження встановлено, що ПАТ «Укртелеком» затвердило тарифи на організацію та користування лінією безпосереднього зв’язку, які для операторів, провайдерів телекомунікацій підвищилися у 5-16 разів.

  Вирішальний вплив на прийняття рішення стосовно перегляду тарифів, як зазначило ПАТ «Укртелеком», мав аналіз рівня діючих ринкових цін на подібні послуги, зокрема, послуги місцевих цифрових каналів зв’язку.

  Проте дослідженням доведено, що послуги місцевих цифрових каналів зв’язку не є товаром-замінником послугам з надання в користування ліній безпосереднього зв’язку.

  Відповідно за підсумками січня – вересня 2014 року ПАТ «Укртелеком» має ознаки такого, що займає монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг з надання в користування ліній безпосереднього зв’язку між двома кінцевими пунктами на місцевій телефонній мережі України.

  За інформацією ПАТ «Укртелеком», за останні півтора року до дати зміни тарифів спостерігалася від’ємна динаміка попиту операторів та провайдерів телекомунікацій на лінії безпосереднього зв’язку, а також позитивна динаміка пропозиції.

  За умов наявності розвиненої конкуренції зазначені фактори вимагають, зазвичай, від учасників ринку оптимізації своєї тарифної політики в сторону зменшення вартості.

  Враховуючи зазначене, Антимонопольний комітет України, керуючись статтею 46 Закону України «Про захист економічної конкуренції», з метою припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, надав ПАТ «Укртелеком» обов’язкові для розгляду рекомендації, а саме, переглянути тарифи на послуги з надання в користування ліній безпосереднього зв’язку між двома кінцевими пунктами на місцевій телефонній мережі, та привести їх розмір до рівня, який існував би за умов значної конкуренції на ринку.

  Про результати розгляду цих рекомендацій ПАТ «Укртелеком» зобов’язано повідомити Антимонопольний комітет України у 30-денний строк з дня їх отримання.