• In English
 • Євген Нищук: Комісія Держкіно перегляне фільми за участю Михайла Пореченкова, щоб вони надалі не потрапляли на українські екрани
  опубліковано 31 жовтня 2014 року о 16:36

  Тільки-но днями ми широко обговорювали приїзд Йосипа Кобзона на захоплені ворогом території України та його підтримку проросійських терористів. А нині маємо ще більш зухвалий приклад візиту до України представника так званої “російської інтелігенції” – Михайла Пореченкова. Цей діяч культури мабуть переплутав реальне життя зі зйомками художнього фільму. Можливо, він вважав, що приїхав на знімальний майданчик, а це – реальна війна, це страшна сторінка української історії ХХІ століття, коли реально, а не на екрані гинуть люди, коли по землі проливається не бутафорська, а справжня кров українських патріотів.

  Це жахливо, але навпроти цього російського культурного “дєятєля”, який у розповсюдженому у мережі інтернет відео стріляє у сторону  наших вояків, можуть знаходиться також і його колеги – українські актори. Можливо, він навіть міг перетинатися із ними на знімальних майданчиках, брати участь у одних і тих самих зйомках. Бо представники мистецтва, тонко реагуючи на усі проблеми суспільства, у перших рядах добровольчих батальйонів кинулися захищати цілісність нашої Батьківщини. Він же, цинічно насміхаючись у кадрі, щоразу натискає на курок.

  Саме тому, терміново було дане доручення Комісії, що працює при Державному агентстві України з питань кіно, переглянути фільми, у яких бере участь зазначений актор, із тим, щоб вони надалі не потрапляли на українські екрани.

  Також ми звернулися до Держкомтелерадіо, з проханням вжити термінових заходів у межах їх компетенції. Ми дуже вдячні МВС за оперативне реагування на дії цього російського актора, яке вже відкрило кримінальне провадження як щодо людини, яка взяла участь у обстрілі українських військових із автоматичної зброї. 

  Загалом такі дії людей, пов’язаних з мистецтвом, дуже боляче коментувати, адже я неодноразово наголошував – митці мають бути миротворцями, стояти на захисті своєї держави, а не виказувати підтримку терористичним бандформуванням, які виступають на боці країн-агресорів.