• In English
 • Заступник Міністра культури обговорила з експертами перспективи імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у культурній галузі
  опубліковано 31 жовтня 2014 року о 09:57

  30 жовтня 2014 року у будинку Уряду відбулася експертна зустріч за участі заступника Міністра культури України з питань європейської інтеграції Світлани Фоменко на тему: «Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в культурній галузі».

  У зустрічі взяли участь представники структурних підрозділів галузі та керівники галузевих закладів Дніпропетровської, Львівської та Одеської областей та експерти регіональних інститутів громадянського суспільства. Світлана Фоменко зосередила увагу на актуальних нині питаннях щодо євроінтеграційного напрямку в культурній галузі, завданнях і методах реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

  «Не є таємницею, що у розвинених країнах Європи культура вже давно стала двигуном економічного розвитку та стабільності, приносить значні прибутки і Україна зараз має рухатися в цьому ж напрямку, – зазначила заступник Міністра з питань європейської інтеграції Світлана Фоменко.

  Завдання Євросоюзу та Європейської комісії якраз і полягає у вирішенні таких питань, як: фінансові бар`єри, перешкода мобільності митців чи культурного продукту, вирішення проблеми дефіциту навичок і вмінь. Підписання Угоди про Асоціацію допоможе нам формувати з одного боку нашу власну національну культурну політику, тому що Угода не ставить перед нами певних конкретних завдань і конкретної адаптації законодавства, а з іншого - дасть вектори розвитку для культури, які є загальні для усього світу».

  Також учасники експертної зустрічі обговорили питання законодавчого врегулювання діяльності галузі та використання європейського досвіду, створення міцної комунікативної системи в культурній галузі, необхідність розробки державних програм щодо регіональних бібліотек та музеїв, питання міжнаціонального та міжконфесійного діалогу, питання охорони культурної спадщини та збереження української нематеріальної культурної спадщини за кордоном.