• In English
 • На Миколаївщині створені всі умови для нормального проживання тимчасово переміщених осіб взимку, - Микола Чечоткін
  опубліковано 30 жовтня 2014 року о 10:17

  Майже кожного дня до Служби порятунку за номером «101» звертаються громадяни зі Сходу України, які шукають захисту та допомоги. Рятувальники та співробітники соціального захисту плідно співпрацюють із представниками обласних і міських рад у даному напрямку. Постійно обговорюються проблемні питання, визначаються пріоритети, які потребують негайного втручання з боку відповідальних осіб. Потреба в житлі, продуктах харчування, медичних препаратах, працевлаштуванні, наданні медичної допомоги вирішуються першочергово. Із боку місцевої влади контролюється своєчасна видача пенсій і соціальних виплат особам, які їх потребують.

  Із метою перевірки готовності регіонального штабу до зустрічі та допомоги жителям Сходу України в осінньо-зимовий період 29 жовтня 2014 року до Миколаївської області прибув директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Микола Чечоткін, який проінспектував роботу відповідних служб міста та області в даному напрямку.

  Під час візиту Микола Чечоткін відвідав санаторій-профілакторій «Борисфен» у м. Очаків. На сьогодні в закладі перебуває 63 особи, із них - 30 дітей із АР Крим, Донецької та Луганської областей.

  Микола Чечоткін перевірив умови, у яких проживають люди, поспілкувався з родинами, які на даний час перебувають у санаторії, дізнався про їх проблеми та зазначив, що всі питання вирішуватимуться оперативно та результативно.

  «У санаторії створені всі умови для проживання у закладі людей в осінньо-зимовий період. Люди своєчасно забезпечуються найнеобхіднішими речами. Рятувальники та адміністрація санаторію піклуються про урізноманітнення дозвілля дітей. Хлопчики та дівчатка мають можливість відвідувати екскурсії, різноманітні заходи. Відчувається дійсно щире ставлення персоналу до кожного: і до дорослого, і до малого», - зазначив Микола Чечоткін.

  Наступним пунктом, який перевірявся під час візиту, став залізничний вокзал “Миколаїв-пасажирський” на якому працює консультаційний пункт зустрічі осіб, що  прибувають до м. Миколаєва. Через пункт і довідкові бюро здійснюється розповсюдження «Дорожньої карти для людей, внутрішньо переміщених в межах країни” та Дорожньої карти «Як знайти роботу внутрішньо переміщеним особам».

  Подібний консультаційний пункт працює і на міжміському автовокзалі м. Миколаєва.

  «Такий вид допомоги, дає змогу кожній людині, яка прибула у незнайоме місто, швидко дізнатись інформацію про відповідні служби і телефони, за якими можна звертатися. На місці можна зареєструватися, та отримати тимчасові реєстраційні документи», - сказав Микола Чечоткін.

  Того ж дня директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України завітав з візитом до заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації Оксани Янішевської. Під час бесіди вони обговорили питання соціальних виплат тимчасово переміщеним особам. Як зазначила Оксана Янішевська, на сьогоднішній момент звернулося за наданням допомоги щодо отримання соціальних виплат 766 осіб, з них 633 особам виплати призначені, виплачено — 548 особам, триває призначення виплат 61 особі.

  Підвівши підсумки роботи в області Микола Чечоткін зазначив, що за результатами перевірки з’ясовано, що на сьогоднішній день проблеми, пов’язані із проживанням людей в холодну пору року всіма відповідними структурами своєчасно відпрацьовуються. У разі виникнення проблемних ситуацій, Уряд України і представники ДСНС оперативно реагують на ці заяви і вирішують їх на місцевому рівні. Загалом, можна констатувати, що Миколаївська область готова до прийняття,  розміщення та комфортного перебування тимчасово переміщених осіб узимку.

  Довідково

  Станом на сьогодні у Миколаївській області зареєстровано 6 183 особи. Щодо питань переведення виплат до Пенсійного Фонду України звернулося 2 413 осіб, з них 1223 особи отримали пенсії, 2 100 осіб включені у відомості на виплату за місцем тимчасового перебування.

   

  ftp://194.0.148.98/Dlya%20ZMI/10/30.10.14_Chechetkin/ - відео