• In English
 • За літній сезон на Вінниччині оздоровлено більше 60 тис. дітей
  опубліковано 29 жовтня 2014 року о 13:10

  Як повідомили у головному управлінні статистики у Вінницькій області, з метою забезпечення повноцінного відпочинку, оздоровлення дітей та підлітків в області було організовано функціонування 629 дитячих оздоровчих закладів (таборів), що на 23,8% менше, ніж влітку минулого року.

  Відпочинок та оздоровлення дітей в області забезпечували 12,3 тис. працівників дитячих оздоровчих закладів, з яких 67% складають педагоги-вихователі, 11% – працівники кухні, 5% – медичні фахівці, а решта – адміністративно-господарський персонал.

  Загалом за літній сезон у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку оздоровлено майже 61 тис. осіб, що становить 39% від загальної кількості дітей 7-16 років.

  У стаціонарних закладах оздоровилося більше 11 тис. дітей та підлітків. А саме, в позаміських закладах оздоровлення – 9,3 тис. осіб та закладах оздоровлення санаторного типу – 2,5 тис. осіб. Відпочивали та оздоровлювалися на Вінниччині діти та підлітки з інших регіонів нашої країни: Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та міста Києва. Більше 2,0 тис. дітей з цих областей були оздоровлені влітку на території Вінницької області.

  Для відпочинку дітей при школах було організовано 605 закладів відпочинку з денним перебуванням, де провели своє дозвілля більше 48 тис. школярів, або 80% від загальної кількості оздоровлених дітей.

  За останні роки особливої гостроти набула проблема оздоровлення дітей соціально незахищених категорій.

  Влітку цього року було оздоровлено 1,2 тис. дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 11,1 тис. дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей та майже 700 інвалідів.

  Особливої уваги щодо відпочинку та оздоровлення потребують діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Із 17,6 тис. дітей, які перебували під наглядом у медичних закладах Міністерства охорони здоров’я на початок року відпочили та оздоровилися в таборах області 2,5 тис. осіб, що становить 14%.

  Загальна вартість перебування дітей у оздоровчих закладах влітку 2014 року у позаміських закладах оздоровлення та закладах санаторного типу склала 35,3 млн. грн., (що на 10,0% більше, ніж в минулому році).

  Середня вартість одного людино-дня перебування дитини у закладах відпочинку залишилася майже на рівні минулого року і склала 11 грн., в стаціонарних закладах оздоровлення цей показник збільшився на 15% і становив 118 грн.