• In English
 • Військові лікарі та саніструктори вдосконалювали професіоналізм на спеціальному курсі "Медсанбат"
  опубліковано 29 жовтня 2014 року о 11:57

  У Маріуполі проведено чотириденні збори за спеціальним курсом “Медсанбат”, до якого залучалися десятки військових лікарів, молодших медичних працівників та санітарних інструкторів з різних силових відомств, які проходять службу в зоні проведення антитерористичної операції.

  Ініціатором спеціальних занять виступила столична недержавна організація, а викладачами стали колишні військові лікарі з числа громадян Сполучених Штатів Америки, які мають великий досвід роботи в гарячих точках по всьому світу.

  «Дані курси спрямовані на закріплення навичок військовослужбовців діяти професійно і швидко в екстремальних умовах. Ми високо оцінили майстерність українських лікарів і їхню самопожертву на полі бою. Проте деякі напрацювання американських військових лікарів, сподіваюся, ми їм таки змогли передати, і це піде лише на користь», – зауважив старший інструктор-викладач курсів Патрік Челлеу.

  У ході чотириденних курсів кожен з учасників заходу пройшов основні етапи роботи санінструктора бойового підрозділу та закріпив знання з надання першої медичної допомоги за різних умов.

  Після завершення зборів українські військовослужбовці отримали спеціальні сертифікати, які їм нададуть право проводити заняття з початкової медичної підготовки. Також американці подарували медичне обладнання, спеціальне спорядження саніструкторів та необхідні ліки.

  «Я маю певний досвід роботи у медицині. Але від закордонних колег я багато чому навчилася, і ці знання обов’язково збережуть не одне людське життя. Я поділюся новими знаннями з товаришами по службі», – зауважила медсестра 61 військово-мобільного госпіталю солдат Марина Бажанова.

  За словами організаторів курсів, подібні заняття найближчим часом проводитимуться й в інших місцях проведення антитерористичної операції.