• In English
 • Ігор Швайка відвідав Івано-Франківщину з робочою поїздкою
  опубліковано 29 жовтня 2014 року о 09:46

  Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка у с. Копанки Івано-Франківської області провів нараду з питань енергоефективності. Зокрема, обговорювалося використання біогазу.

  У заході взяли участь керівники регіональних адміністрацій і деяких підприємств, а також фахівці НААН України.

  Учасники наради ознайомилися з практикою будування та впровадження в роботу біогазових установок на прикладі біогазового заводу, що функціонує на території свинокомплексу у Копанках.

  За рахунок використання відходів свиней завод, який розпочав свою роботу минулого року, у поточному році виробив 2 тис МВт електроенергії. Наразі стоїть питання будівництва нових виробничих потужностей на території комплексу.

  Учасники наради наголосили на  необхідності розвитку альтернативних видів палива в країні та відзначили, що аграрний сектор має для цього потужний потенціал.

  Міністр Ігор Швайка звернув увагу на важливості демонстрації таких "show room's" задля подальшого використання корисних прикладів впровадження.

  «Мета нашого заходу - зібрати людей і показати той приклад, на якому можуть працювати інші. Із таких майданчиків народжуються всеукраїнські та локальні регіональні співгрупи. Альтернативна енергія доволі складна річ у порівнянні з природним газом.  Десь використовуємо пелети, на використанні відходів від утримання свиней робимо біогаз... Це складніша система, але тут залучаються вітчизняні інженери, створюються нові робочі місця, залучаються можливості інвесторів. Тобто це більш розширена та вигідніша система. І сьогодні вона потребує широкого впровадження та якісної практики використання. Саме для обміну досвідом ми і зібрались тут, у Копанках», - розповів журналістам Міністр Ігор Швайка.