• In English
 • Міністр фінансів: Іде заміщення російського ринку на інші
  опубліковано 28 жовтня 2014 року о 15:54

  Під час першої міжнародної інвестиційної конференції «A Fresh Look at Ukraine» у Києві Міністр фінансів Олександр Шлапак прокоментував ситуацію щодо економічних відносин між Україною і Росією сьогодні. 

  Зокрема, урядовець зазначив, що Росія вже 10 років веде політику імпортозаміщення, що суттєво вдарило по Україні. Крім того, цього року Україна втратила близько 3,5 млрд. дол. обороту з Росією. До кінця року прогнозується – 5 млрд. дол.

  «У першу чергу, це сільське господарство, продовольство (група 1-24) і машинобудування – це наші дві основні позиції, по яким ми експортували до Російської Федерації. Все те, що залишилося в торгівельних відносинах, на жаль, буде зв’язувати нас і надалі. А може і на щастя... Це енергоресурси, які ми споживаємо з Російської федерації. Це те машинобудування, яке ми поставляємо туди. Тому що російські літаки не будуть літати без двигунів «Мотор Січі», російські електростанції не будуть працювати без турбін «Турбоатома», російські ракети не зможуть літати без вчених КБ «Южне», газотранспортна система не має, чим замінити свої компресорні станції, окрім як нашими миколаївськими турбінами заводу «Машпроект Зоря», - зауважив.  Олександр Шлапак.

  На сьогодні немає ризику закриття кордону з політичних міркувань, яке може серйозно вдарити по Україні, пояснив Міністр фінансів. Проте є питання подальших економічних перспектив. Очільник Мінфіну переконаний, що життя  все одно встановить рівні економічні, не політичні, стосунки, які повинні існувати між двома сусідами.

  Разом з тим, хоча втрати в торгівельному потенціалі із Росією і складають 25%, Україна все ж має приріст на 14% у торгівлі із європейськими країнами. За словами Міністра, це значний крок, особливо в умовах війни. План на найближчі два роки – це адаптація підписаної Угоди про Асоціацію із ЄС до українських реалій. Урядовець пояснив, що є чіткий план, розписаний на 2 роки, який крок за кроком буде реалізовуватися. Це питання візового режиму, міграції, економіки і т.д.

  «Іде заміщення російського ринку на ринки інші. Можливо, трошки меншими темпами, ніж нам би того хотілося, але я переконаний, що держава рухається в абсолютно правильному напрямку», - резюмував Олександр Шлапак.