• In English
 • Олександр Шлапак: Україна піде шляхом реформ, і вони відбудуться вже у цьому році
  опубліковано 28 жовтня 2014 року о 14:26

  28 жовтня Міністр фінансів Олександр Шлапак виступив перед учасниками першої міжнародної інвестиційної конференції «A Fresh Look at Ukraine». Першочергово Міністр подякував інвесторам за підтримку України.

  «Хочу подякувати всім інвесторам, які прибули сьогодні на цю конференцію, за те, що подолали довгу дорогу, щоб разом з нами оцінити ситуацію в нашій державі і зробити свої висновки щодо можливості подальшої роботи в Україні і подальшого інвестування в Україну. Ще раз вас закликаю, це буде дуже правильний крок», - звернувся Олександр Шлапак до учасників заходу.

  Як зазначив урядовець, на сьогодні найбільш актуальними в Україні є дві важливі теми – це вибори та реформи. За словами Міністра, виборами до Верховної Ради фактично завершилося оновлення всієї центральної влади у державі. І результати виборів є перспективними та оптимістичними для України: партії, які за попередніми підрахунками, отримали найбільшу  кількість голосів виборців, налаштовані на європейську інтеграцію, європейський вибір та європейські цінності.

  «Я переконаний у тому, що відповідальні люди, які очолюють ці три партії, будуть свідомі того, щоб створити на сьогоднішній день як потужну коаліцію в Парламенті, так і новий Уряд, який забезпечить проведення українських реформ», - зауважив Міністр.

  Олександр Шлапак звернув увагу на те, що військовий конфлікт на сході держави став серйозним викликом для України, оскільки показав усі слабкі сторони держави: «Ця війна виявила всі оголені нерви українських слабостей: української нереформованої економіки, армії, інших елементів нашого організму. Саме нереформованість держави, до якої ми підступалися 23 роки, але так і не змогли зробити цих реформ, і є причиною того, де ми знаходимось сьогодні».

  Та Міністр фінансів, звертаючись до потенційних інвесторів,  запевнив, що перші результати на шляху до реформ вже є.  

  «Перший із них, що в надскладних умовах нам вдалося втримати економічну і фінансову ситуацію в державі. Нам вдалося переконати наших партнерів з міжнародних фінансових організацій, що Уряд і держава сьогодні готові до проведення найсильніших реформ. Від так ми отримали серйозну підтримку від цих поважних організацій», - пояснив очільник Мінфіну.

  Другим результатом є напрацювання низки реформаторських пакетів законодавства. Вже прийняті антикорупційний пакет та Закон про прокуратуру, своєї черги чекають економічні законопроекти, які вносять зміни до податкового і міжбюджетного законодавства, реформа соціального сектору.

  «Україна піде шляхом реформ, Україна вагітна реформами і вони відбудуться, і почнуться вони вже у цьому році. Я у це глибоко вірю і закликаю вас вірити і підтримати нас», - наголосив наприкінці виступу Олександр Шлапак.