• In English
 • На Тернопільщині відкрили відреставрований пам'ятник Битви під Годовим
  опубліковано 27 жовтня 2014 року о 18:24

  Відреставрований пам’ятник, споруджений в пам'ять битви 1694 року польського загону крилатих гусарів і татарського війська, відкрили у селі Годів Зборівського району 25 жовтня. В урочистостях взяли участь генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи, радник міністра Республіки Польща у Києві Герард Покрушинський, гості фонду MOSTY (Варшава), голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк, голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець, науковці та історики краю.

  Пам’ятник у содів Зборівського району, який зберігся до наших днів, цього літа відновила група польських реставраторів відділу збереження і реставрації витворів мистецтва Варшавської академії мистецтва .

  Із відкриттям унікальної пам’ятки історичного минулого жителів краю та польських гостей привітав голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк. Як зазначив очільник краю, кожен свідомий українець повинен долучатись до відновлення історичної спадщини на території України та поза її межами.

  «Годівська битва була важливою історичною подією, - зазначив Олег Сиротюк. – Наша земля неодноразово ставала свідком воїнської слави і звитяги. Саме тому в нас збереглося багато історичних місць та пам’яток, які зараз необхідно відновлювати та популяризувати. Зараз необхідно докладати максимум зусиль для збереження унікальних пам’яток, які відображають історію та культуру нашого краю. Двостороння співпраця з польською стороною є плідною і однозначно матиме продовження задля спільних інтересів українсько-польських відносин».

  Перемогу у битві під Годовим здобули спільною зброєюукраїнською та польською, наголосив радник міністра Республіки Польща у Києві Герард Покрушинський. За офіційними даними, у битві воювали 400 польських гусарів проти 40 тисяч татарів. Та без підтримки місцевого населення цю перемогу отримати було б непросто, додав він.

  «Українські та польські історичні події - тісно пов’язані між собою. Тож ми будемо спільно працювати над відновленням наших пам’яток, організацією туристичних проектів. На даний момент важко сказати, який об’єкт стане наступним для реставрації, можливо, це буде замок у Поморянах», - зазначив Герард Покрушинський.

  Заходи продовжили у Збаразькому замку, де провели конференцію українських та польських істориків.