• In English
 • МЗС забезпечило умови для вільного волевиявлення громадян України, які перебувають за кордоном
  опубліковано 26 жовтня 2014 року о 14:58

  Міністерство закордонних справ України забезпечило умови для вільного волевиявлення громадян України, які перебувають за кордоном. Про це повідомив заступник Міністра – керівник апарату МЗС Андрій Олефіров на брифінгу в Будинку Уряду, який відбувся сьогодні, 26 жовтня.

  Для забезпечення голосування українців за кордоном, зокрема, була створена відповідна робоча група. Крім того, було організовано цілодобове чергування в МЗС.

  «На закордонному виборчому окрузі було утворено 112 виборчих дільниць у 72 країнах світу. Станом на 14:00 голосування вже завершилося на 7 дільницях. Зокрема, на утворених дільницях при посольстві України в Австралії, Республіці Корея, Японії, КНР, при генеральному консульстві України в Шанхаї, при посольстві України в Малайзії і при посольстві України в Сінгапурі. Там зараз триває підрахунок голосів і складаються протоколи про результати виборів», - повідомив  Андрій Олефіров.

  За словами заступника Міністра, станом на 14:00 за київським часом розпочинають свою роботу у зв’язку з різницею у часі п’ять виборчих дільниць: при посольстві України в Оттаві (Канада), при генеральному консульстві України в Торонто, при посольстві  України на Кубі, при посольстві України в Вашингтоні (США), при генконсульстві України в  Нью-Йорку (США).

  Трохи пізніше розпочнуть свою роботу останні чотири виборчі дільниці закордонного виборчого округу. Зокрема, о 15:00 за київським часом розпочнуть свою роботу  виборчі дільниці при посольстві України в Перу і при генеральному консульстві України  в Чикаго. О 16:00 за київським часом розпочне свою роботу виборча дільниця при посольстві України в Мексиці. І остання дільниця  розпочне свою роботу за київським часом при генеральному консульстві у  Сан-Франциско.

  Таким чином першими розпочали голосування наші співгромадяни в Австралії, а останніми будуть голосувати українців Сан-Франциско, де голосування розпочнеться завтра, 27 жовтня, о 5:00 за київським часом.

   «Найбільшою з усіх виборчих дільниць за кількістю виборців,  внесених до списку виборців, є дільниця при посольстві України в Молдові – понад 50 тис.  українців. Водночас найменшою  є дільниця при військовій частині у Косово, де зареєстровано 43 виборці, - розповів Андрій Олефіров. Він також додав, що зараз на виборчій дільниці в Москві спостерігають за виборчим процесом 2 спостерігачі від ОБСЄ.

  «Всі дільниці розпочали свою роботу вчасно, фактів, які могли б завадити нормальному виборчому процесу і, відповідно, волевиявленню українців ми не зафіксували – ми не зафіксували жодного правопорушення, - наголосив Андрій Олефіров. -  Голосування проходить у штатному режимі. Ми перебуваємо на постійному зв’язку з нашими посольствами і отримуємо інформацію в режимі онлайн».