• In English
 • ООН виділить Дніпропетровщині 2 млн. дол. на допомогу переселенцям
  опубліковано 25 жовтня 2014 року о 11:04

  Таких домовленостей було досягнуто губернатором Дніпропетровщини Ігорем Коломойським та Регіональним Представником Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні Олдріхом Андрисеком та закріплено Меморандумом. На знак співпраці та порозуміння Ігор Коломойський та Олдріх Андрисек вдягнули фірмові футболки ООН.

  Ігор Коломойський зазначив, що на сьогодні в Дніпропетровській області знаходиться 38 тис біженців.

  «Проблема біженців існувала в різних країнах, на різних континентах. Ми завжди бачили ці події по телевізору і ніколи не думали, що вони можуть відбутися у нас, - сказав він. - Якщо будуть сильні морози, а в Луганській і Донецькій області не почнеться підготовка до зими, число біженців може зрости. Ми повинні бути у всеозброєнні».

  Губернатор подякував Олдріху і організації, яку він представляє, за допомогу.

  «Це крок, завдяки якому ми побачили, що ми не одні намагаємося впоратися з цими проблемами. Сьогодні ми раді прийняти всіх, хто до нас прийде. Я впевнений, що ми нікому не дамо замерзнути на вулицях нашого міста», - додав він.

  Кошти, що передбачені Меморандумом, будуть спрямовані на виплати допомог малозабезпеченим переселенцям, пенсіонерам із зони АТО та іншим соціально незахищеним верствам населення, що вимушено покинули свої домівки. Передбачається, що додаткові кошти від ООН отримають близько 1 тис сімей малозабезпечених переселенців.

  Також ці гроші підуть на ремонт житла, де будуть зимувати переселенці. Як зазначає Олдріх Андрисек, це ті приміщення, які вже збудовані в Дніпропетровській області, проте потребують певного ремонту. Дніпропетровська облдержадміністрація відібрала перелік таких будівель, що можна відремонтувати у найкоротший термін. Представники ООН вже переглянули їх та готові профінансувати частину з них.

  «Це вже існуючі приміщення. Ми намагаємося за допомогою облдержадміністрації знайти приміщення, які можна швидко відремонтувати. ООН виділить десь 2 млн дол. Якщо порахувати і одноразовий посуд, там 4 млн 500 тис грн. Ми ще не враховуємо теплий одяг, взуття, ковдри. Сподіваємося на конкретний результат. Для житла - максимально 2 місяці, для решти - протягом двох тижнів», - зазначив представник ООН.

  Міжрегіональне представництво управління верховного комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні наразі вже надає допомогу у ремонті будівель, в яких проживають переселенці, гуманітарну допомогу (непродовольчі товари, продуктові набори тривалого зберігання), а також разову грошову допомогу найбільш вразливим категоріям переселенців, ведуть координаційну роботу та надають правову допомогу.

  Дніпропетровщина збере міжнародну спільноту для вирішення проблем переселенців

  Крім того, під час зустрічі голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ігоря Коломойського та Регіонального Представника Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Білорусі, Молдові та Україні Олдріха Андрисека було вирішено зібрати представників країн-учасниць ООН та обговорити питання допомоги переселенцям, шляхи вирішення їх проблем.

  «Ми домовилися під егідою губернатора області у співпраці з ООН зробити міжнародну конференцію через 2-3 тижні. Щоб подивитися на реальну ситуацію з цими людьми, привернути увагу міжнародної спільноти до фінансування потреб, які вони мають», - зазначив Олдріх Андрисек.