• In English
 • Більше 243 млн. грн. буде виділено для вирівнювання зарплат військовослужбовців у зоні АТО
  опубліковано 24 жовтня 2014 року о 16:40

  24 жовтня на засіданні Уряду прийнято рішення виділити із резервного фонду держбюджету 243 млн. 323 тис. грн. для вирівнювання виплат заробітних плат українським військовим, які воюють у зоні АТО. Під час засідання було підписано відповідне розпорядження Уряду від 24 жовтня 2014 р. № 1036-р. 

  Міністр фінансів Олександр Шлапак пояснив, що на даний момент існує диспропорція у зарплатах військовослужбовців різних структур. Так, найменше отримують сьогодні ті, хто служить у Національній гвардії.

  «Виходить так, що, наприклад, в одному окопі будуть сидіти офіцер Збройних Сил, прикордонник, а грошове забезпечення у них зовсім різне. Ми з військовими ще раз перерахували. Документ, який ми сьогодні приймаємо, вирівнює грошове забезпечення для всіх військовослужбовців однакового рангу», -  пояснив необхідність прийняття такого рішення Міністр фінансів.

  Відтак старші офіцери усіх структур, задіяні в антитерористичній операції на Сході держави, отримають грошове забезпечення на рівні військових Міністерства оборони – 21 925 грн., молодші офіцери – 17 840 грн. військовослужбовцям-контрактникам виплачуватимуть 10 447 грн., а тим, хто проходить строкову службу – 4 774 грн. Виплати розраховані до кінця року.

  «Все це вимагає додаткового виділення коштів з резервного фонду держбюджету – 243 млн. 332 тис. грн. – Кошти необхідні є. І ще раз хочу підкреслити, що стосується наших платежів військових, ми не затримуємо платіж ані на годину», - зазначив Олександр Шлапак.

  Міністр звернувся до керівників силових структур, одразу зробити перерахунки і надати необхідні документи до Казначейства, щоб люди на місцях змогли без зволікань отримати гроші.