
Представники окупаційної влади, які порушують права українців у Криму, не уникнуть правосуддя, - Павло Петренко
Українські органи слідства відкрили низку кримінальних справ проти представників окупаційної влади, суддів, правоохоронців та працівників виконавчої служби Криму, які порушували права українців у Криму та займалися експропріацією майна. Рішення по цих справах може бути винесено заочно. Про це під час брифінгу в Кабінеті Міністрів повідомив очільник Мін’юсту Павло Петренко.
«Зараз порушена низка кримінальних проваджень проти конкретних осіб. Мова йде про діючих на території Криму суддів, співробітників їхніх так званих правоохоронних органів, слідчих, співробітників виконавчої служби, співробітників органів так званої місцевої влади, які виконують, фактично, замовлення з боку Російської Федерації», - зазначив Павло Петренко.
Міністр юстиції повідомив, що справи порушено за 109 і 110 статтями Кримінального кодексу України. Це дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, а також посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Крім того, до прокуратури було направлено клопотання щодо накладення арешту на всій території України на майно осіб, проти яких відкрито кримінальні провадження, та виклик їх на допит до українських органів слідства.
«Ми розуміємо: з великою долею ймовірності ці особи не приїдуть на допити до відповідних органів і будуть уникати слідства на території України. Це дасть можливість оголосити їх у міжнародний розшук», - повідомив Павло Петренко.
Він також нагадав, що для винесення рішення щодо правопорушників, немає необхідності у їхній присутності.
«В Україні діє закон про заочне кримінальне провадження. Він стосується осіб, які вчинили особливо тяжкі злочини, серед яких і злочини проти держави та корупційні злочини. Він приймався в контексті тих кримінальних проваджень, які стосуються колишніх високопосадовців, котрі зараз переховуються від слідства. Але він може бути застосований проти осіб, які зараз порушують права українських громадян на території окупованого Криму. Цей закон дає змогу в чіткій відповідності до європейських стандартів провести заочне кримінальне провадження і винести відповідні вироки», - зазначив очільник Мін’юсту.
За його словами, особи, які зараз фактично переховуються на території Криму і масово займаються порушенням прав українських громадян, не уникнуть правосуддя.
Міністр юстиції зауважив, що, незважаючи на вибори, Уряд не забуває про проблеми півострова і продовжує працювати над судовими справами у Європейському суді з прав людини, які стосуються порушень прав українських громадян на Кримському півострові та на Сході України. Крім того, очільник Мін’юсту наголосив, що проблема повернення Криму під юрисдикцію України має й надалі залишатися одним із найголовніших питань для української влади.