• In English
 • Іллічівський порт прийняв перші 84 200 тонн енергетичного вугілля з ПАР
  опубліковано 23 жовтня 2014 року о 16:06

  В Іллічівськом порту сьогодні о 9:00 ошвартувалося судно «Scotian Express» з першою партією - 84 200 тонн - енергетичного вугілля марки «А» и «Т» з ПАР . Вже через годину почався процес вивантаження судна.

  Обробка судна проводиться на 1-му причалі порту двома технологічними лініями з використанням причальних контейнерних перевантажувачів. При розвантаженні застосовується технологічна схема: трюм-причал-склад із використанням ковшових навантажувачів «Камацу» та іншої колісної автотехніки. Після виходу на осадку 11, 2 м для остаточного вивантаження планується перешвартувати судно до причалу №10 спеціалізованого рудного комплексу (СКПР). Там вивантаження проводитиметься 5-6 технологічними лініями з одночасним вивозом вантажу на тилові площі.

  «Порт технічно і організаційно добре підготовлений до прийому судів з енергетичним вугіллям. Ми заздалегідь відпрацювали технологію вантажно-розвантажувальних робіт, вирішили всі необхідні питання для оперативного вивантаження вугілля, на якій сьогодні чекають українські ТЕС», - зазначив директор Іллічівського порту Юрій Крук.

  На етапі підготовчих робіт було враховано нюанси, пов'язані з характером даного вантажу і вжито заходи  для дотримання екологічної безпеки на виробничій території порту.

  За словами Юрія Крука, інтенсивність вантажно-розвантажувальних робіт складе 15-16 тис. тонн на добу. Отже, судно буде розвантажено за 5-6 діб. З порту вугілля перевозитиметься залізницею двома маршрутами по 50-55 вагонів на добу.

  За інструкцією вантажоодержувача, перша партія вугілля відвантажуватиметься з порту на Трипільську ТЕС (станція Трипілля-Дніпровська) і Зміївська ТЕС (станція Лиман) по 34 200 тонн і 50 000 тонн відповідно.

  Загалом Іллічівський порт прийме 2 із 3 суден, завантажених південно-африканським вугіллям, загальним тоннажем 167 400 тонн. Прибуття другої партії – 83 200 тонн – очікується 3-8 листопада. Транспортуватиме вантаж судно Bottiglieru Сhelenger.

  Нагадаємо, через бойові дії на Донбасі у серпні цього року вдвічі зменшився видобуток вугілля порівняно з відповідним періодом 2013 року. Відтак Урядом України було прийнято рішення про імпорт вугілля з ПАР. Угоду про купівлю 1 мільйона тонн енергетичного вугілля Південно-Африканської Республікi укладено державним підприємством зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» з компанією Steel Mont Trading Ltd.

  Довідка

  ДП «Іллічівський морський торговельний порт» - універсальний міжнародний порт, один із найбільших у Чорному морі. Проектна потужність ІМТП - понад 30 млн тонн на рік. На підприємстві діють спеціалізовані термінали і комплекси, які дозволяють обробляти широкий діапазон вантажів - наливні, навалювальні, генеральні.

  29 причалів порту здатні приймати судна вантажопідйомністю до 100 тис. тонн. Пропускна спроможність Іллічівського порту з перевалки контейнерів - 1,15 млн TEU.

  З 2007 року порт може забезпечувати одночасний прийом 3 океанських контейнеровозів місткістю понад 5000 TEU, довжиною до 300 м.