• In English
 • Мінсоцполітики спільно з УВКБ ООН та грузинським Фондом інновацій та розвитку вдосконалюватимуть систему обліку переселенців
  опубліковано 23 жовтня 2014 року о 13:15

  Міністр соціальної політики Людмила Денісова, Регіональний представник Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові та Україні Олдріх Андрисек і представник грузинського Фонду інновацій та розвитку Давид Кізіріа підписали Меморандум про співробітництво.

  Метою спільних дій є сприяння якнайшвидшому налагодженню обліку переселенців та їхнього соціального захисту відповідно до українського законодавства та міжнародних стандартів, спираючись при цьому на передовий досвід у сфері реєстрації внутрішньо переміщених осіб у Європі.

  У рамках цієї програми сторони співпрацюватимуть у розробці процедури обліку переселенців, бізнес-плану для розгортання системи обліку, програмного забезпечення для управління базами даних, а також у процесах впровадження та моніторингу системи обліку. Відповідно до Меморандуму у Мінсоцполітики буде створена технічна команда для спільної роботи з ФІР та УВКБ ООН.

  «Ми вперше зіткнулися з проблемою щодо вимушених переселенців. Безумовно, досвід інших держав нам дуже потрібний для вирішення всіх питань громадян, які є внутрішньо переміщеними особами з тимчасово окупованої території – Автономної Республіки Крим та Севастополя, і з нашого Донбасу», - зазначила Міністр соціальної політики Людмила Денісова.

  За її словами, з 1 жовтня за рішенням Уряду розпочато облік переселенців. На сьогодні вже майже 16 тис. сімей стали на облік. За наданням щомісячної адресної допомоги вже звернулося 12 тис. сімей, і для 4093 сімей така допомога вже призначена.

  «Система вже працює. Безумовно програмне забезпечення Єдиної інформаційної бази даних ще буде доопрацьовуватися. Проте на сьогодні всі управління соціального захисту населення реєструють тимчасово переміщених осіб. Завданням системи є не лише здійснити облік людей. Головне – знати проблеми цих людей та вирішувати їх», - підкреслила Людмила Денісова.

  Окрім того, вона повідомила, що сформовано 211 мобільних офісів, за допомогою яких фахівці з мобільною технікою, ноутбуками виїжджатимуть до місць компактного поселення внутрішньо переміщених осіб, і там їх реєструватимуть. А також надаватимуть всю необхідну допомогу.

  У свою чергу, Регіональний представник УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні Олдріх Андрисек зазначив, що «реєстрація не лише дозволяє зафіксувати переміщення особи, вона також є першим сигналом для переселенців, що вони можуть скористатись й іншими своїми правами. Реєстрація також допомагає всім нам – державі, агентствам ООН та громадянському суспільству –  краще планувати нашу допомогу переселенцям.  Якщо ми будемо знати скільки осіб де проживає, і які їхні потреби, ми зможемо ефективніше планувати надання гуманітарної допомоги та запровадження цільових програм, зокрема, адресної фінансової допомоги».

  Він підкреслив, що реєстрація не повинна стати бюрократичним тягарем для переміщених осіб, адже їм і без цього вистачає проблем. Саме тому знаходяться шляхи якнайефективніше використати сучасні інформаційні технології, а також заручитись допомогою волонтерів, щоб полегшити та спростити процедуру реєстрації для людей.

  Під час укладання договору, сторони домовились, що Фондом інновацій та розвитку відповідно до існуючих ресурсів буде надано українському Урядові технічну допомогу для якнайшвидшого налагодження єдиної системи реєстрації та ведення обліку внутрішніх переселенців.

  «Після запуску системи у Грузії лише за 10 днів вдалося зареєструвати 137 тисяч громадян. Запровадження єдиної системи реєстрації переселенців дозволить  Уряду України визначити обсяг потреб переселенців та спланувати надання соціальних виплат, а також запобігти можливим зловживанням державною та донорською допомогою», - розповів член Парламенту Грузії та засновник Фонду інновацій та розвитку Георгій Вашадзе.

  За результатами зустрічі було домовлено, що задля реалізації проекту УВКБ ООН надасть донорську допомогу, а також залучатиметься до моніторингу процесу обліку для пришвидшення надання допомоги у вирішенні можливих проблем і визначення питань, що стосуються сфери соціального захисту.

  Міністр соціальної політики Людмила Денісова висловила сподівання, що Меморандум стане основою для подальшого плідного співробітництва та сприятиме досягненню конкретних результатів щодо налагодження обліку внутрішньо переміщених осіб та забезпечення їхнього соціального захисту.