• In English
 • Укравтодор закликає водіїв терміново підготувати транспортні засоби до зимового режиму експлуатації
  опубліковано 23 жовтня 2014 року о 12:44

  З 23 по 25 жовтня по всій території України синоптики прогнозують стрімке погіршення погодних умов, а дорожники – виникнення транспортних заторів і збільшення дорожньо-транспортних пригод через те, що більшість водіїв ще не перевели свої транспортні засоби на зимовий режим експлуатації.

  За даними Українського гідрометеорологічного центру, вже сьогодні, 23 жовтня, у західних областях очікуються зливи, а 24 жовтня – у південній частині, більшості західних і центральних областей – дощі з переходом у мокрий сніг, налипання мокрого снігу, ожеледь та утворення ожеледиці на автомобільних дорогах. Температура у ці дні коливатиметься від 0 до 7ºС тепла вдень, від 3 до 8ºС морозу – вночі.

  Стрімке погіршення погодних умов в Укравтодорі вважають доволі небезпечним періодом.

  «Більшість водіїв ще не пристосувалися до складних погодних умов – сильних опадів, туману й ожеледиці та не звикли до зимового режиму руху – збільшення дистанції та зменшення швидкості, – пояснює начальник управління експлуатаційного утримання і безпеки руху Укравтодору Олег Федоренко. – На більшості транспортних засобів й досі використовують літню гуму, яка не відповідає вимогам експлуатації автотранспорту за низьких температур».

  Все це в поєднанні з несприятливими синоптичними явищами найчастіше й призводить до виникнення транспортних заторів і збільшення дорожньо-транспортних пригод у цей період.

  Відтак Укравтодор закликає водіїв терміново підготувати свої транспортні засоби до зимового режиму експлуатації, бути обережними під час руху за складних погодних умов та чітко виконувати Правила дорожнього руху: користуватися пасками безпеки, дотримуватися безпечних інтервалів і дистанцій та не перевищувати швидкість.

  «Також варто відмовитися від ризикованих маневрувань, які за складних погодних умов можуть спричинити аварійні ситуації. Якщо виникає необхідність зупинитися, швидкість треба зменшувати поступово, а при зупинці обов’язково включати аварійну світлову сигналізацію», – підкреслив Федоренко.