• In English
  • Держкіно ухвалило рішення не видавати (або скасувати) прокатне посвідчення 7 стрічкам російського виробництва
    опубліковано 22 жовтня 2014 року о 19:06

    На підставі подання Національної ради з питань телебачення та радіомовлення і звернення телеканалів, Експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів надала експертну оцінку наступним фільмам російського виробництва: «Кадетство», «Гончі», «Слідчий комітет», «Спецназ», «Десантура», «Морпехи» і «Військова розвідка». За її рішенням, фільми були заборонені для кіно-телепоказу, публічного комерційного відео і домашнього відео на території України.

    «Держкіно продовжує аналізувати фільми виробництва Російської Федерації, – повідомив Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко. - Зважаючи  на агресією Росії на Півдні і Сході України, думку громадськості, а також на вимогу самих військових, які беруть участь в АТО, некоректно було б зараз демонструвати на українських телеканалах ті  фільми, в яких має місце відверта пропаганда, звеличення силових структур Росії тощо».

    Нагадаємо, що Державне агентство України з питань кіно в рамках запровадження секторальних санкцій у галузі культури по відношенню до Російської Федерації відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 р. №278 «Про утворення Комітету з питань застосування санкцій до осіб, що підтримують та фінансують тероризм в Україні» у липні цього року ухвалило наказ щодо обов’язкового здійснення експертизи (перегляду) фільмів російського виробництва, що плануються до кінотеатрального прокату, на предмет відповідності національному законодавству. Зокрема, було відмовлено у видачі прокатних посвідчень фільмам російського виробництва: «Біла гвардія» (виробник «Кінокомпанія Нон-Стоп Продакшн», режисер С.Снєжкін) та «Піддубний» (виробник «Студія ТРІТЕ», режисер Г.Огров).