• In English
 • Уряд забезпечив держпідтримку участі України у Венеційській бієнале
  опубліковано 22 жовтня 2014 року о 17:00

  Уряд на своєму засіданні 22 жовтня схвалив постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 року № 117».

  Рішення Уряду дозволяє забезпечити завчасну оплату послуг оренди приміщення для представлення національного мистецького проекту на 56-й Венеційській бієнале сучасного мистецтва. Слід зазначити, що Венеційська бієнале заснована у 1895 році, а Україна бере в ній участь із 2001 року. Підготовка до участі у цьому заході розпочинається щонайменше за рік до його початку. Оскільки Україна не має власного приміщення для розміщення національного мистецького проекту, то одним із завдань у процесі підготовки та забезпечення представлення нашої держави на цьому найбільшому форумі мистецтва є пошук та завчасна оренда приміщення. 56-а Венеційська бієнале сучасного мистецтва проходитиме у Венеції (Італійська Республіка) з травня по листопад 2015 року.

  Крім того, відповідно до постанови Міністерство культури зобов’язується внести зімни до порядку використання коштів на виробництво національних фільмів, які не завершені станом на 1 листопада 2014 року. Таким чином створюються належні правові, організаційні та економічні умови для розвитку національної кіноіндустрії та сприятиме наповненню вітчизняного кінотелевідеоринку конкурентоспроможними національними фільмами, створеними за рахунок державного замовлення та на умовах державної фінансової підтримки.

  Варто зауважити, що, не зважаючи на складну ситуацію, в якій опинилася наша країна, Міністерство культури вважає за необхідне і надалі позиціонувати Україну як мирну державу, в якій поважають загальнолюдські цінності, приділяють значну увагу збереженню культурного надбання, виробництву кінопродукції та сприяють розвитку сучасного мистецтва.