ЄС виділив 17 млн. євро на підтримку проектів розвитку громад, що зазнали впливу конфлікту в Україні

опубліковано 22 жовтня 2014 року о 15:10

У Мінрегіоні відбувся інформаційний захід щодо ініціативи ЄС з підтримки громад в Україні, які зазнали впливу конфлікту в Криму та на Сході країни. Захід організований проектом «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні».

Підтримка ЄС надаватиметься у вигляді грантової допомоги розміром від 200 тис. до 2 млн. євро на строк від 6 до 18 місяців на реалізацію проектів відбудови інфраструктури та житла, будівництва місць для тимчасового проживання, отримання доступу до послуг з охорони здоров’я, освіти і таке інше. Загальна сума допомоги складе 17 млн. євро.

«Мова йде про залучення безповоротних коштів, які допоможуть Україні ефективніше вирішувати проблеми, що виникли в результаті конфлікту на Сході країни. Цей проект спрямований на посилення спроможності тих громад, які постраждали від конфлікту, а також тих, які взяли на себе значне навантаження щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб. Саме ці громади мають стати авторами проектів, на які Європейський Союз готовий виділити кошти», - сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Мирослав Кошелюк.

Представники ЄС запросили місцеві органи влади подати до Представництва ЄС в Україні до 31 жовтня 2014 року коротке вираження зацікавленості, що має містити огляд проблем, які належить вирішити, та пропоновані заходи.

«Запропонований формат подання заявки – вираження зацікавленості – дозволяє скоротити процедуру відбору проектних ідей і вести прямі переговори щодо укладання грантових договорів із заявниками», - повідомили експерти проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні».

Заявниками в рамках запрошення можуть бути обласні адміністрації, обласні ради, міські адміністрації обласних центрів, Київська міська державна адміністрація, міста Маріуполь, Слов'янськ, Краматорськ, Бердянськ та Сєвєродонецьк. Вони можуть подавати заявки самостійно або у партнерстві з співзаявниками – українськими неурядовими організаціями або міжнародними компаніями.

«Для регіонів України, які зазнали найбільшого впливу конфлікту, така допомога партнерів з Європейського Союзу дуже важлива, особливо в умовах, коли значна частина коштів, які планувалися у бюджеті на регіональний розвиток, сьогодні перенаправляється на найбільш гострі, найбільш актуальні проблеми. Ми дякуємо нашим європейським колегам за підтримку», - зазначив Мирослав Кошелюк.