• In English
 • Херсонщина готується приймати поромну лінію з Туреччини
  опубліковано 22 жовтня 2014 року о 09:56

  У Скадовському морському торговельному порту Херсонської області проведені днопоглиблювальні роботи в акваторії порту та на підхідному каналі до глибини 6 метрів для роботи поромної лінії турецької компанії «Cenk Group» Скадовськ - Зонгулдак. Перші рейси планується запустити вже до кінця року.

  Про це було повідомлено під час зустрічі голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Путілова з власником турецької компанії «Cenk Group» Атілла Йенер. У зустрічі також взяли участь представник компанії «Cenk Group» в Україні Вадим Бондар, а також директор ДП «Скадовський морський торговельний порт» Карина Щеглова.

  На сьогодні в порту вже проводяться роботи з реконструкції причалу зі зниженням його висоти до 1,3 метрів для забезпечення перевантажувальних операцій на пороми такого типу. Роботи проводяться за рахунок фінансування Міністерством інфраструктури України та Адміністрації морських портів України.

  Власник турецької компанії «Cenk Group» Атілла Йенер сказав, що зараз жодних проблем щодо реалізації проекту немає.

  Андрій Путілов у свою чергу запевнив, що з боку влади для початку роботи переправи буде надано повне сприяння: «З нашого боку ви отримаєте повну підтримку, всі дозвільні документи оформлятимуться дуже швидко. Проте, мене, в першу чергу, турбує питання скільки нових робочих місць буде створено, куди йтимуть податки. Що від вашої роботи матимуть звичайні люди», - сказав голова облдержадміністрації.

  За словами представника компанії «Cenk Group» в Україні Вадима Бондара, компанія буде зареєстрована в Херсонській області, а додатково взяти на роботу вже зараз необхідно близько 40 людей.

  Довідка. Основний напрямок роботи поромної лінії Скадовськ-Зонгулдак – TIR перевезення та цитрусові вантажі.\

  Відновлення роботи паромної лінії надасть можливість Скадовському морському торговельному порту довести обсяг вантажопереробки до 1 млн. тонн.