• In English
 • Нафтогаз України залучатиме сучасні технології для охорони трубопроводів
  опубліковано 21 жовтня 2014 року о 14:40

  20 жовтня у приміщенні НАК «Нафтогаз України» відбулася зустріч із фахівцями провідних підприємств авіакосмічної галузі.

  Учасники зустрічі презентували практичні можливості дистанційного зондування землі з космосу та з безпілотних і пілотованих літальних апаратів. Запропоновані технології дозволять забезпечити надійну охорону лінійної частини та об’єктів магістрального трубопровідного транспорту, а також допомогу у пошуку і геологічній розвідці нових родовищ вуглеводнів.

  У нараді взяли участь представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дочірніх підприємств Нафтогазу, а також фахівці Державного космічного агентства України, Наукового центру аекрокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук Національної академії наук України, Національного авіаційного університету та ПрАТ «АС».

  Магістральні нафто- та газопроводи є стратегічно важливими для економіки і безпеки держави, і, відповідно до класифікації міжнародних іститутів, поряд з енергетичними та транспортними магістральними мережами належать до об’єктів критичної інфраструктури та підлягають першочерговому захисту та охороні. На сьогодні у забезпеченні охорони лінійної частини та стаціонарних об’єктів магістральних газо- і нафтопроводів задіяно тисячі охоронців, щоденно сотні мобільних екіпажів здійснюють патрулювання трубопроводів. В умовах загострення збройного конфлікту на сході України захист магістральної інфраструктури набуває першочергового значення.

  Використання сучасних технологій у сфері охорони об’єктів магістрального трубопровідного транспорту дозволить у режимі реального часу отримувати інформацію про стан трубопроводів та вчасно реагувати на виявлені факти кримінальних проявів на об’єктах газотранспортної системи.