• In English
 • У Вінницькому університеті відбувся півфінал студентської командної першості світу з програмування
  опубліковано 21 жовтня 2014 року о 14:15

  У Вінницькому національному технічному університеті провели одночасно півфінал студентської командної першості світу з програмування АСМ-ІСРС та фінал Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування.

  До Вінниці прибули 34 команди, зокрема, 32 кращі українські команди з тих 630, що стартували у першому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади, а також дві команди з Туреччини. Загальна кількість команд, що змагались у півфіналі, сягнула 74, оскільки з використанням Інтернет світовий півфінал проводився паралельно на двох майданчиках – у Вінниці та Бухаресті (Румунія).

  У Бухарестському політехнічному університеті зібралися 40 команд з Республіки Албанії, Республіки Болгарії, Республіки Македонії, Румунії, Республіки Сербії та Турецької Республіки. Отож, всього у півфіналі першості світу змагалися студенти із 7 країн Південно-Східної Європи.

  Переможцями змагання стали команди Львівського національного університету ім. Івана Франка, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка і Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова. Вони візьмуть участь у травні цього року у світовому фіналі, який відбудеться у Королівстві Марокко.

  Команда ВНТУ посіла у світовому півфіналі перше напівпрохідне місце. Тобто, шанси потрапити до всесвітнього фіналу у команди є, але вони не стовідсоткові й залежать від рішення оргкомітету АСМ-ІСРС щодо виділення півфіналу додаткової квоти, як це було минулого року.

  У фіналі Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування команда ВНТУ після тривалої перерви вдруге поспіль стала бронзовим призером, виборовши п’яту сходинку у підсумковій таблиці та покращивши минулорічний результат на один пункт. Зауважимо, що команда ВНТУ має кращий час вирішення 7 задач.

  Заходи відбулись за підтримки Всеукраїнського благодійного Фонду «Асоціація підтримки і розвитку інформаційних технологій», президентом якого є координатор Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування і директор півфіналу студентської першості світу з програмування по Південно-Східній Європі, професор кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Володимир Месюра, а також компаній IBM, Facebook і Microsoft .