• In English
 • Протягом 2014 року до лікарів з питань пілотного проекту з гіпертонії вже звернулося 33% пацієнтів
  опубліковано 21 жовтня 2014 року о 12:34

  Внаслідок реалізації пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію очікується зменшення кількості хворих з важкими ускладненнями від гіпертонічної хвороби на 20-30%.

  В Україні до лікарів з приводу реалізації пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію протягом 2014 року звернулося 33% пацієнтів від загальної кількості хворих на гіпертонічну хворобу по Україні, що є практично середньоєвропейським показником постійного лікування таких хворих. Ці хворі отримали медичну допомогу та лікування із значним відсотковим відшкодуванням коштів на антигіпертензивні препарати, що передусім важливо для соціально-незахищеної верстви населення.

  Досвід реалізації пілотного проекту в 2013 році показав, що постійно почали лікуватися 44% осіб з гіпертонічною хворобою, що дало змогу знизити кількість випадків інсультів у пацієнтів, що лікуються від гіпертонії на 7 тис. та гіпертонічних кризів на 16 тис. Результати проведеної роботи в 2014 році відображають значну прихильність хворих до лікування.

  За останні два тижні, згідно з розпорядженням МОЗ України, вже проведено п’ять регіональних нарад-семінарів під головуванням головного позаштатного спеціаліста МОЗ України зі спеціальності «Терапія» В.З. Нетяженка: 9 жовтня 2014 року в м. Житомир; 13 жовтня – м. Рівне; 14 жовтня – м. Луцьк; 16 та 17 жовтня – у м. Києві для лікарів м. Києва та Київської області.

  Під час проведення регіональних нарад-семінарів була акцентована увага на те, що необхідною є відповідність максимального числа хворих, залучених до пілотного проекту на 2014 рік, в оптимальному співвідношенні виділених коштів та їх відшкодування, а також відсоток відшкодованих рецептів (по Україні на теперішній час відсоток використаних коштів складає 75%).

  Аналізуючи проведені заходи, можемо підтвердити прихильність пацієнтів до лікування по пілотному проекту, особливо серед соціально-незахищеної верстви населення, чому сприяла саме роз’яснювальна робота лікарів щодо реалізації пілотного проекту.

  Очікується, що внаслідок реалізації пілотного проекту і його продовження, зменшиться кількість хворих з важкими ускладненнями від гіпертонічної хвороби на 20-30%.

  Наступна регіональна нарада-семінар відбудеться в м. Вінниця 22 жовтня, також заплановано проведення наради-семінару в м. Хмельницький 23 жовтня 2014 р. та проведення селекторної наради в МОЗ України для всіх регіонів на наступному тижні.