• In English
 • Євген Нищук: Будемо ставити питання щодо заборони на законодавчому рівні російської пропаганди в українському медіа-просторі і до нової ВР
  опубліковано 20 жовтня 2014 року о 20:05

  20 жовтня 2014 року на позачерговому засіданні Верховної Ради України народні депутати не проголосували за включення до порядку денного проекту закону про внесення змін до Закону "Про телебачення та радіомовлення" щодо захисту інтересів держави (проект народного депутата Миколи Томенка). Зокрема, даними змінами у законопроекті №5036 передбачалася заборона трансляції у теле-ефірі аудіовізуальних творів, серед головних героїв, у яких є працівники правоохоронних органів, збройних сил, спеціальних служб Російської Федерації та/або СРСР та/або Російської імперії (окрім аудіовізуальних творів радянського виробництва, що були вироблені до серпня 1991 року та таких, «у яких прославляються загарбники України».

  «Безумовно, прикрим є той факт, що така важлива законодавча ініціатива сьогодні не була підтримана депутатами. Втім, Міністерство культури України, разом із Державною агенцією України з питань кіно, Держкомтелерадіо та Нацрадою з питань телебачення та радіомовлення продовжуватиме роботу в цьому напрямку». - сказав Міністр культури України Євген Нищук. - Нині у нас є заклик до власників комерційних каналів, щоб вони були солідарними з українським народом. Звісно, цей законопроект пришвидшив і удосконалив би цю роботу, але ми будемо ставити дане питання і до наступної Верховної Ради, яка рано чи пізно до нього повернеться. Поки ж ми маємо час, то разом із комісією продовжуватимемо роботу у напрямку позбавлення ліцензій тих ЗМІ, що несуть у собі антидержавницьку політику».

  Нагадаємо, днями у відкритому листі з проханням «прикрити інформаційний тил», до Президента України Петра Порошенка звернулися комбати добровольчих батальйонів. Серед інших таку ініціативу підтримали командир полку «Дніпро-1» Юрій Береза, командир батальйону «Донбас» Семен Семенченко і командир батальйону «Миротворець» Андрій Тетерук. Бійці висловили своє обурення щодо політики деяких українських ЗМІ, що у часи збройного протистояння з РФ, транслюють у ефірі серіали, розважальні передачі та інший медіа-продукт, що містить проросійську пропаганду, дискредитує Україну, а також "ідеалізує та підносить ворога". 

  У липні цього року Державним агентством України з питань кіно в рамках запровадження секторальних санкцій у галузі культури по відношенню до Російської Федерації відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 р. №278 «Про утворення Комітету з питань застосування санкцій до осіб, що підтримують та фінансують тероризм в Україні» був ухвалений наказ щодо обов’язкового здійснення експертизи (перегляду) фільмів російського виробництва, що плануються до кінотеатрального прокату, на предмет відповідності національному законодавству. 

  Зокрема, після засідання експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів не були надані прокатні посвідчення стрічкам російського виробництва: фільм "Біла гвардія" (виробник "Кінокомпанія Нон-СтопПродакшн", режисер С.Снєжкін) та фільму "Піддубний" (виробник "Студія ТРІТЕ", режисер Г.Огров).