• In English
 • Самотужки жоден фермер України не побудує молочну ферму, елеватор, овочесховище, - Ігор Швайка
  опубліковано 20 жовтня 2014 року о 13:54

  Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка провів робочу зустріч із аграріями с. Миронівка, що на Київщині. Питання земельної реформи та розпаювання –наболіла тема, ініціювання якої за часів попереднього Уряду, породило соціальну несправедливість, наголошує Ігор Швайка.

  За словами очільника Мінагрополітики, наразі в державі існує 7 млн. власників паїв, які необхідно повернути у державну власність:

  «Земля має належати тому, хто її обробляє. Наразі необхідно вживати заходи щодо повернення землі у державну власність, зокрема, викуповувати паї у власників за рахунок Державного банку землі»,- розповів Ігор Швайка.

  Також Міністр аграрної політики та продовольства наголосив на необхідності створення кооперативів. Адже самотужки жоден фермер України не побудує молочну ферму, елеватор, овочесховище.

  «Сьогодні фермеру створити кооператив заважає недовіра один до одного, власна нерішучість, недостатність юридичних знань. А саме командна робота допоможе не імпортувати єгипетську картоплю, бо старий врожай вже з'їли, а новий – не зібрали, не продавати зерно з комбайну, бо немає де зберігати, тощо. Тому сьогодні ми ініціюємо створення консультаційних центрів для наших фермерів, аби український фермер переходив до більш ефективних видів ведення діяльності»,- сказав Ігор Швайка.