• In English
  • Незначне зниження цін на бензини не є підставою для припинення розслідування Антимонопольним комітетом України
    опубліковано 17 жовтня 2014 року о 14:55

    За результатами ґрунтовного дослідження ситуації з цінами на бензини і дизельне пальне, які зазнали стрімкого зростання протягом січня - квітня 2014 року, територіальними відділеннями Антимонопольного комітету України (надалі – Комітет) здійснюється розгляд понад 75 справ про зловживання монопольним (домінуючим) становищем.

    Комітетом встановлено, що ці суб’єкти господарювання займають монопольне (домінуюче) становище на відповідних регіональних ринках роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами більшості областей України, а ціни, встановлені ними на АЗС у цей період, за попередніми розрахунками щонайменше на одну гривню на літрі були вищими, ніж могли б бути за умов значної конкуренції на ринку.

    16 жовтня 2014 року Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до Антимонопольного комітету України про необхідність контролю щодо визначення справедливих цін на нафтопродукти, зважаючи на те, що встановлені на АЗС ціни не відповідають світовим тенденціям зниження цін на нафту і нафтопродукти.

    Варто зазначити, що незначне зниження роздрібних цін на бензини і дизельне пальне на АЗС, яке зафіксовано 17 жовтня 2014 року, не є підставою для припинення Комітетом розслідувань на ринках світлих нафтопродуктів. За результатами збору доказів у справах найближчим часом Комітетом буде прийнято рішення.

    Крім того, Комітет надасть належну оцінку діям суб’єктів господарювання, які діють на ринках роздрібної торгівлі нафтопродуктами, щодо їх відповідності вимогам законодавства про захист економічної конкуренції не тільки імпортерам бензинів і дизельного пального, а й тим операторам, які реалізовують нафтопродукти, в тому числі скраплений газ, вироблені в Україні. Наразі завершується аналіз інформації, отриманої  на вимоги Комітету, за результатами якого будуть прийняті відповідні рішення.

    Антимонопольний комітетом України у межах своїх повноважень вживатиме вичерпних заходів для недопущення отримання окремими несумлінними гравцями ринку монопольних надприбутків та не дозволить наживатися на пересічних громадянах  особливо в сьогоднішній нелегкий для України час. Для цього Комітетом буде застосовано весь дозволений законодавством інструментарій.

    Нагадаємо, що за зловживання монопольним (домінуючим) становищем передбачено накладення штрафу у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання за рік, який передував року накладення штрафу.