• In English
 • Держінвестпроект: В Україні створена перша інвестиційна онлайн-карта
  опубліковано 16 жовтня 2014 року о 16:40

  16 жовтня Держінвестпроект презентував громадськості першу інвестиційну онлайн-карту України. Як зазначив перший заступник Голови Агентства Кирило Бондар, робота над цим проектом тривала близько двох років, її фінальний варіант був завершений спільно з Проектом міжнародної  технічної допомоги «Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ).

  «Сьогодні ми презентуємо серйозний інвестиційний продукт – першу онлайн-карту всієї України – подібних в нашій державі немає і не було, – сказав Кирило Бондар. – Це не перший інвестиційний проект Держінвестпроекту, адже ми вже маємо значний досвід створення інвестиційних продуктів. Зокрема, у нас є напрацьована база матеріалів про те, як слід інвестувати в Україну, чому і куди саме. Ще два роки тому ми розпочали випуск інвестиційних атласів  України та інвестпаспортів усіх регіонів. І всі ці напрацювання ми трансформували в електронну карту, якою тепер зможуть користуватися інвестори з усього світу».

  Він додав, що під час роботи з інтерактивною картою інвестор матиме доступ до всіх об’єктів інвестування в Україні: йдеться про земельні ділянки, об’єкти промислової нерухомості, інформацію про логістику. Також на ній вказано перелік компаній, які зацікавлені працювати з іноземними інвесторами, прагнуть вийти зі своєю продукцією на зовнішні ринки.

  Кирило Бондар зауважив: «потрібно не забувати, що сучасні інвестиції у світі насамперед передбачають наявність цікавих бізнес-ідей, високі технології та відсутність корупції».

  «Україна має перейти від традиційної економіки в ту площину, де вона зможе конкурувати зі світом. Наведу простий приклад: у топ-100 глобальних світових компаній серед лідерів вже не представлено компанії, які спеціалізуються на видобутку корисних копалини чи продажі агрокультур. У ньому розмістилися компанії технологічного, комунікаційного секторів, темпи росту яких зросли до 400%», – резюмував він.

  Посол Канади в Україні Роман Ващук наголосив, що парадигма розвитку економіки останніх років в Україні, на жаль, себе не виправдала, тому  необхідно прокладати  нові шляхи. «Презентація цього проекту інвестиційної карти є своєрідним дороговказом, спільно відпрацьованим українськими та канадськими спеціалістами, що дозволить практично, на місцевому рівні, підвищити інвестиційну привабливість України. Сподіваюся, ця карта зможе стати візитною карткою України у світі інвестицій 21 століття», – додав Роман Ващук.

  Директор департаменту інвестиційної політики та регіонального розвитку Держінвестпроекту Василь Федюк навів позицію України в рейтингах, що стосуються інвестиційної діяльності. «Так за рівнем конкурентноспроможності 2013–2104 рр. Україна посідає місця, нижчі 100; у рейтингу захисту інвесторів – 100-те; за незалежністю судів – 139-те; за рівнем корупції, яка найбільше відштовхує інвесторів, – 133-те місце зі 148 країн».

  Василь Федюк зазначив, що відповідно до нової стратегії реформ – 2020, у рейтингу легкості ведення бізнесу до 2020 року Україна має увійти в топ-20 і рівень залучення прямих іноземних інвестицій має досягати 40 млрд. доларів.

  Віце-президент Торгово-промислової палати Україна Олена Подолєва зазначила, що Торгово-промислова палата зі свого боку всіляко сприятиме роботі Держінвестпроекту, зокрема, спрямовуватиме й свої зусилля на залучення інвестицій в економіку України. «Я вдячна колегам із Канади за їхній досвід та увагу. Маю надію, що цей проект надалі стрімко розвиватиметься», – сказала Олена Подолєва.