• In English
 • Газом, в першу чергу, мають бути забезпечені населення і соціальна сфера, - Володимир Гройсман
  опубліковано 14 жовтня 2014 року о 18:46

  Уряд готується до розвитку будь-яких сценаріїв у період опалювального періоду, оскільки сьогодні для України  питання газу і вугілля мають політичний характер, а не економічний. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман по завершенню Урядового антикризового енергетичного штабу.

     Посилаючись на дані Міненерговугілля, Володимир Гройсман поінформував, що відомство продовжує виконувати контракти з постачання вугілля. Однак, щоб мати чітке бачення ситуації  в енергетичні сфері, Віце-прем’єр-міністр поставив завдання перед Міненерговугілля підготувати календарний графік постачання вугілля, вироблення електроенергії до кінця 2014 року і недопущення будь-яких зривів.

  «Що стосується газу, то за першу декаду жовтня, як нам звітує НАК «Нафтогаз», споживання йде в межах визначеного ліміту, але зрозуміло, що цьому сприяють погодні умови. Сьогодні я поставив перед  ними завдання, що газом, в першу чергу, має бути забезпечене населення і соціальна сфера», - сказав Володимир Гройсман.

  Віце-прем’єр-міністр зосередив увагу на тому, що встановлені ліміти споживання газу обов’язково мають дотримуватися всіма регіонами, оскільки від цього залежить стабільність проходження опалювального періоду.

  Володимир Гройсман також поінформував, що Україна спільно з американськими і канадськими партнерами доопрацьовує план, який передбачає реагування на різні сценарії проходження опалювального періоду в країні, в тому числі і той, при якому Україна і далі не отримуватиме жодної краплини імпортованого газу чи матиме інші недопостачання, які можуть виникнути в енергетичній сфері», - зазначив урядовець.

  Він наголосив, що технічно до опалювального періоду Україна була готова, як планувалося, на 1 жовтня 2014 року. Мінрегіон здійснив перевірку 17 регіонів на їх готовність до зими і підтвердив стовідсоткову технічну готовність до проходження опалювального періоду.   

  «Якщо будуть несприятливі погодні умови, то буде розпочато опалювальний період в тих регіонах, де такі погодні умови будуть вимагати включення опалення», - сказав Володимир Гройсман.